fashion illustration
کتاب های طراحی لباس و آناتومی
فوریه 2, 2020
جشن نورز در میان اقوام و ملت ها
لباس های مخصوص جشن نوروز باستانی
فوریه 9, 2020
Show all

لباس جشن تولد! معرفی انواع میهمانی ها (قسمت اول )

birthday party

لباس جشن تولد

لباس جشن تولد! معرفی انواع میهمانی ها، میهمانی شب ، جشن های عروسی ، نامزدی ، جشن تولد ، میهمانی چای ، بالماسکه ، میهمانی در باغ یا گاردن پارتی ، پول پارتی کنار استخر ، جشن های سالیانه سنتی مانند نوروز و عید های مذهبی … سایت عالی ما

قصد دارد به توضیح این مجالس و انواع لباس ها در این میهمانی ها بپردازد.

گاهی می بنیم که در میهمانی ها مردم متاسفانه . عروسی و عزا و تولد و پارتی و . .. همه یک مدل لباس می پوشند ؟

در حالی که هر مراسم پوشش خاص خود را دارد که در آداب معاشرت و اجتماع بسیار مهم است و از آنجا که لباس و پوشش نوعی زبان بدن است . کسانی که این لباسها را بر تن می کند پیام های را منتقل می کند که از نظر مخاطب یعنی مردم معنا های متفاوتی دارد پس بهترین کار این است که مناسب با مجلس و محل پوشاک خود را انتخاب کنیم تا پیام های متناسب شخصیت خود را داشته باشیم . اما چگونه ؟ سایت ” عالی ما ” سعی دارد در این خصوص مقالاتی را ارائه دهد .

تو جشن تولد چی بپوشم ؟

تاریخچه جشن تولد

تاریخچه جشن تولد شاید در سالیان طولانی تمدن بشر جای داشته باشد اما نه به معنای امروزی آن . معمولا تولد جشن تولد یا یاد آوری سالروز تولد مخصوص پادشاهان و سران و اشخاص مهم بوده و آن هم نه به معنای امروزی آن آنچه که مهم بود روز تولد برای بزرگان و مراسم های مخصوص تولد کودک مانند : بریدن بند ناف و ختنه سوران و اولین حمام کودک و … مراسم های اینچنینی بود .

اما معنای مدرن جشن تولد که سالگرد تولد شخصی است که مورد تجلیل قرار گرفته است. این سنت از اواسط قرن نوزدهم آغاز شد ، اما تا اواسط قرن بیستم محبوبیت پیدا نکرد. مهمانی های جشن تولد اکنون ویژگی بسیاری از فرهنگ ها است.

ویژگی های جشن تولد

در فرهنگ های غربی که به تشابه آن در کشور های دیگر نیز به این صورت مرسوم شد ، جشن های تولد شامل چندین آئین متداول است. از مهمانان خواسته می شود هدیه ای را برای شخص محترم به ارمغان بیاورند. مکانهای مهمانی اغلب با تزئینات رنگارنگ مانند؛ بادکنک و ربان و کاغذهای رنگی تزئین می شوند. کیک تولد معمولاً با شمعهای روشن که بعد از تهیه “آرزوی تولد” دمیده می شود ، سرو می شود. به کسی که مورد تجلیل قرار می گیرد ، به اولین کیک داده می شود. در حالی که کیک تولد به میز آورده می شود ، آهنگ “تولدت مبارک برای تو” یا برخی از ترانه های تولد دیگر توسط میهمانان آواز می شود.

زمینه آبی سفید در یک تزئین زیبا در تولد جشن تولد

در مهمانی های كودكان ، معمولاً زمان “افتتاح هدیه” گرفته می شود كه در آن كسی كه سالگرد تولد او جشن گرفته می شود هدیه های آورده شده را باز می كند. همچنین در مهمانی های کودکان معمول است که هدیه های فراق را به شکل “کیف های خوب” به حاضرین هدیه دهد. کودکان و حتی بزرگسالان گاهی اوقات کلاه های مهمانی رنگی به شکل مخروطی می پوشند.

Image result for جشن تولد استفاده از کلاه های شیپوری و رنگین یک سنت دیرین

در طول زمان اضافاتی به این نوع جشن ها ملحق شد. مانند ؛ تم یا موضوع داشتن جشن و یا انتخاب یک رنگ خاص برای لباس و تزئینات و مراسم های که الهام گرفته از جشن های بالماسکه یا جشن های با لباس های خاص به نام کاستوم ” costume party   ” است.

Image result for جشن تولد با الهام از تم های داستانی
تم تولد با الهام از یک داستان یا فیلم مانند دزدان دریایی

همچنین الهام از انیمیشن ها و عروسک های مورد علاقه بچه ها یا بازی های انیمیشن منبع الهام این نوع لباسها می باشد.

تولد های دوران بلوغ در فرهنگ های گوناگون

مهمانی های تولد دیگری هم در دنیا به عنوان میهمانی های شاخص مطرح است مانند . جشن تکلیف ” زمان به بلوغ رسیدن دختران که از 9 سالگی تا 15 یا 16 سالگی را شامل میشود که دختران محجبه شده و چادر یا روسری بر سر می کنند.”

و یا جشن 16 سالگی در اروپا ” وارد شدن دختران به دنیاز بزرگ سالی و خانمی ” در این سن دختران آزادی بیشتری و انتخاب های بیشتری را در زندگی از سوی والدین خود خواهند داشت . و تمرین می کنند که نقش یک زن بالغ را در جامعه بازی کنند .”

جشن تولد 16 سالگی دختری نوجوان

و جشن 15 سالگی امریکای لاتین به عنوان quinceañera . جشنی که بر اساس داستان سیندرلا شکل گرفته و برای دخترانی که به سن 15 سالگی می رسند جشن خواهند گرفت.

Image result for quinceañera  de 15and party جشن 15 سالگی
Image result for quinceañera جشن تولد 15 سالگی

این جشن برای زمانی است که دختران به سن بزرگ سالی رسیده اند و تغییرات هورمونی و شخصیتی آنها را به دنیای نوجوانی دعوت می کند .

جشن تکلیف در میمه برگزار شده برای دختران نوجوان

جشن های که برای اشخاص مهم است مانند سن های 18 سالگی . پایان دوران تینجری و پایان نوجوانی . از دیگر جشن تولد های خاص است که در فرهنگهای مختلف به ویژه الهام از فرهنگ غربی شکل گرفته است .

تمام آنچه که تا کنون درمورد انواع تولد ها نوشته شد . منبع الهام خوبی برای انتخاب لباس در یک جشن تولد است.

در جشن تولد چی بپوشیم ؟ نکات مهم

هنگامی که به یک جشن تولد دعوت میشوید باید به نکات زیر توجه کنید .

1. زمان برگزاری جشن کی است ؟

منظور این است که میهمانی نهار است . عصرانه ، یا شام زمان برگزاری نوع پوشش ما را کنترل می کند . چگونه؟

قطعا میهمانی عصر میهمانی کوتاه تر و سبک تر است که هدف فقط کیک و پذیرایی اولیه و جشن است . پس تمرکز روی رقص و جشن می باشد . نور در این جشن بسیار موثر است . جشن های تولد که معمولا با رنگهای شاد و نورهای رنگین تزئین می شود نور روز را هم با خود داد پس بهتر است

1- لباس های رنگ روشن و ملایم بر تن کنید

نمونه ای از لباسهای سبک وینتیج for vintage  party

2- از لباس های خیلی جیغ و شلوغ خود داری کنید.شاید بهترین انتخاب لباس های سبک مشابه دهه های 60 و 70 باشند که در سبک Vintage(” تعریف خلاصه تلفیق مدرن و لباسی از دهه 90 ” ) مورد استفاده قرار گیرند.

نمونه ای از لباسهای سبک وینتیج 2020

3- کودکان خود را با فضای جشن هماهنگ کنید و به تم تولد توجه کنید .

4- پوشیدن لباسهای خیلی شاد و رنگهای درخشان در مورد کودکان خیلی هم خوب است .

5- از پوشیدن لباس های با دامن های که روی زمین کشیده می شود یا خیلی حجیم است خود داری کنید. فضا شلوغ است و ما نباید با لباس خود حجم بیشتری از فضا را اشغال کنیم .

2. محل برگزاری جشن کجاست ؟

آیا در یک مکان داخلی و سالن ویا داخل منزل برگزار می شود ؟ آیا جشن تولد در یک پارک و یا حیاط و یا رستوران برگزار میشود؟

  • مورد فوق در مورد گرم بودن وسرد بودن هوا نیز موثر است که لباس ها را متفاوت می کند

3. تم یا شکل خاصی از لباس پوشیدن را باید رعایت کنیم یا خیر ؟

آیا لباس خاصی و یا رنگ خاصی را در نظر دارید . و اگر این چنین است تا چه حد می توانید از قانون فوق اجتناب کنید . مثلا رنگ سفید و قرمز و لباس های پف دار مد نظر میزبان است. شاید لباس مورد نظر را نداشتید  پس می توان با تزئینات جانبی مانند گل و پاپیون و تور های سفید و قرمز خود را به شکل خاص میهمانی نزدیک کنید .

4. رده سنی غالب میهمانان  جشن تولد و جنسیت میهمانان هم در نظر گرفته شود.

معمولا میهمانی های تولد مربوط به کودکان و یا جوانان و نوجوانان است و میزبان این میهمانی ها هم این گروه سنی است اما گاهی میزبان به بهانه تولد کودک اغلب بزرگسالان و اشخاص حتی سالمندان را دعوت می کند و این شرایط نوع پوشش متفاوتی را برای شما ایجاب می کند .

نولد سالمندان هماهنگی میهمانان

نکته دیگر در تولد کودکان این است که سعی کنید با لباس خود فضای آنها را شاد تر کنید . یک لباس مشکی برای شما شاید شیک باشد و لاغرتان کند ، اما برای یک کودک غمگین و سنگین است .

بهتر است لباسهای شاد بر تن کنیم  تولد خانم ها و آقایون ساملند در مرکزی توانبخشی

همچنین ممکن است اغلب میهمانان ممکن است . خانم ها یا آقایان باشد و ممکن است شما علاقه نداشته باشید با شیوه پوششی خاص در جمع مورد نظر حضور بیابید . پس پرسیدن نکات فوق بسیار مهم است .

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =