illustrator fashion
نرم افزارهای طراحی لباس “تصویر سازی “
نوامبر 30, 2019
softwear3d fashion desigen
نرم افزارهای طراحی لباس نمایش سه بعدی
دسامبر 1, 2019
Show all

نرم افزار الگو سازی در طراحی لباس

software in fashion desigen

نرم افزار الگو سازی در طراحی لباس انواع مختلفی دارد و نمایش دو بعدی و سه بعدی محصول مهمترین کاربرد را در سالهای اخیر برای صنعت پوشاک همانند دیگر صنایع ایجاد کرده است . که موجب بهره وری فراوانی در حوزه های جغرافیایی و منطقه ای کرده است .

تحقیقات جدید از آمارها و گزارشها ، بازار جهانی نرم افزار طراحی پوشاک در سال 2019، رشد چشمگیری را برای سالهای آینده نشان دهد. تحلیلگران همچنین روندهای جاری در نرم افزار طراحی پوشاک و فرصت های رشد در صنایع را تحلیل کردند.

انواع نرم افزارهای طراحی لباس

نرم افزار طراحی پوشاک مانند: Design’N’Buy ، InkSoft ، نرم افزار طراحی T-Shirt ، Digital Fashion Pro ، NedGraphics، Patternsmith، SmartDesigner، iDesigniBuy، Crea Creat، DigiFab، Designer Garment، PAD Pattern، PatternMaker، SnapFashun، STYLEtexpro CAD، Telestia Creator، Brikl، C-DESIGN Fashion.

بر اساس گزارش های تحقیقااتی از بازار نرم افزار طراحی پوشاک ،جهان تصویری از منظر رقابتی بازار بین المللی را ارائه می دهد. گزارش بازار نرم افزار طراحی پوشاک ، جنبه های کلیدی این صنعت را با جزئیات نشان می دهد و متخصصان صنعت طراحی پوشاک ، نظرسنجی مداوم با روندهای نوآورانه ، سهم بازار و هزینه را حفظ می کنند.

منابع اصلی که از این نرم افزارهای طراحی استفاده میکنند. کارشناسان صنعت در صنایع اصلی و مرتبط و تولیدکننده هایی هستند که در کلیه بخش های زنجیره تأمین صنعت مشارکت دارند. با رویکرد از پایین به بالا، برای برنامه ریزی اندازه بازار. نرم افزار طراحی پوشاک مبتنی بر صنعت برای کاربر نهایی و ایجاد ارزش افزوده استفاده می شود.

در این بخش به معرفی برخی دیگر از ابزارهای طراحی و الگو سازی در لباس می پردازیم .

نرم افزار الگوسازی مهم و کاربردیPatternsmith

این نرم افزار به طور خاص برای تهیه الگوها طراحی شده است.
اگر شما یک تولید کننده بزرگ پوشاک هستید یا یک طراح با تولیدات محدود و خاص، قطعا این برنامه یکی از انتخاب‌های شما در بین نرم افزارهای طراحی لباس است.
نرم افزار کاربردی patternsmith به جای ایجاد الگوی کاغذی، دستورالعمل‌ها را مستقیما روی پارچه اعمال می‌کند.
این امکان را فراهم می‌کند تا با ارتباط برقرار کردن با دستگاه برش پارچه، پارچه متناسب با الگوی مد نظر را به ما تحویل دهد.

نرم افزار الگو Fashion Design Patternsmith

ویژگی های نرم افزار

 • ابزارهای ایجاد هندسی – خطوط ، قوسها ، منحنیهای آزاد شکل ، چند ضلعی ها و غیره
 • موجودات خاص نساجی – شکافها ، درزها ، لنگرها و غیره
 • ویرایش ابزارها با پیش نمایش
 • بهینه سازی الگوهای وارداتی برای برش صاف و سریع
 • ردیابی پرونده های تصویری
 • مدیریت پروژه
 • تمام الگوهای مربوط به یک محصول را در یک فایل پروژه سازمان یافته نگه دارید
 • طراحی پارامتری (افزودنی قالب)
 • پردازش سفارش ساده (افزودنی گردش کار)
 • کتابخانه مواد
 • کتابچه راهنمای
 • ابزارهای ایجاد هندسی – خطوط ، قوسها ، منحنیهای آزاد شکل ، چند ضلعی ها و غیره
 • موجودات خاص نساجی – شکافها ، درزها ، لنگرها و غیره
 • ویرایش ابزارها با پیش نمایش
 • بهینه سازی الگوهای وارداتی برای برش صاف و سریع

نرم افزار حرفه ای الگوسازی Pattern Marker Marker Studio

 این نرم افزار یک نرم افزار بسیار مفیدر در رشته خیاطی است، برای رسم یک الگو فقط کافیست که شما به منوی اندازه ها در پنجره الگوی جدید وارد شده و اندازه های ابعاد بدن را با توجه به موقعیتی که در روی شکل نمایش داده میشود  وارد نمایید . پس از آن با انتخاب مدل بلوز، دامن، شلوار، پیرهن و … میتوانید یک الگوی طراحی شده بسیار دقیق که قابل چاپ است دریافت کنید، از ویژگیهای مهم این نرم افزار روش چاپ آن می باشد که شما نوع کاغذ را انتخاب می کنید و نرم افزار الگو را بر اساس اندازه کاغذ انتخابی شما قسمت بندی کرده و هر قسمت را با درج دقیق مشخصات برای کنار هم چیدن چاپ میکند و پس از چاپ کافیست شما ورقهای چاپ شده را بهم بچسبانید و الگو را با اندازه واقعی در اختیار داشته باشید .

نرم افزار طراحی لباس Marker Studio"

ابلیت های کلیدی  PatternMaker Marker Studio:
– طراحی الگو براساس اندازه های وارد شده
– چاپ الگو براساس نوع کاغذ
– چاپ الگوی نهایی در چندین قطعه کاغذ و شماره گذاری قطعات جهت کنار هم قرار گیری آن ها
– ابزار های طراحی دستی الگو
– انجام محاسبات و اندازه گیری ها
– ترسیم الگوی شلوار، پیراهن، بلوز و …
– و …


لکترا (lectra)

نرم افزار تهیه­ ی الگوی پوشاک لکترا (lectra ) هم یک نرم افزار ۱٫۵ گیگابایتی است که برای الگو سازی و خیاطی و مانکن سازی از اندازه ها و انتخاب رنگ و جنس پارچه و… در نظر گرفته شده . کارایی اش شبیه اوپتیتکس (optitex ) است.

نرم افزارهای دیگری نیز در این زمینه فعال هستند. نرم افزار تهیه­ ی الگوی پوشاک پلی پترن، مانی و محافظت نیز از این گروه هستند.

این نرم افزار بزرگترین روش طراحی الگو در جهان است این نرم افزار برای تطابق هرچه بیشتر نیازهای تولید با انواع فعالیت ها و سطوح کاری طراحی شده است.این نرم افزار طراحی الگو و تناسب ان را فراهم نموده و به کاهش قابل ملاحظه بررسی و اطباق های پی در پی کمک میکند.

نرم افزارهای طراحی لباس وپارچه

ویژگی های لکترا (lectra)

این نرم افزار استاندارد طراحی در صنعت پارچه است با این برنامه ایجاد,بررسی,صنعتی کردن و طبقه بندی الگوها سریعتر,با هزینه کمتر,و کیفیت بیشتر انجام می پذیرد. Lectra Dimino techtex v.5R2C1: بهبود بخشیدن مواد بافندگی و دوزندگی بهره وری بالا و پس انداز را تضمین می کند.

این نرم افزار روش هایی را ارایه و انها راروی پارچه هایی با رنگ ساده و در اتوماسیون دوزندگی و بافندگی پیاه سازی می کند در دنیا بیش از هزاران حرفه ای از این ابزار استفاده می کنند بر اساس مواد بافندگی و دوزندگی این نرم افزار روش هایی ارائه کرده که شامل تکنیک های پیشرفته , عملیات دوخت پارچه همزمان با داشتن بهره وری زیاد باشد.

نرم افزار (Gerber) زبان مشترک بین تولید کننده و طراح لباس

دردهه ۱۹۸۰ برای اولین بار از تکنیک‌های طراحی و کد (CAD/CAM) در صنعت مد و پوشاک استفاده گردید. در واقع  نرم افزار های CAD شامل نرم افزار هایی هستند، که جهت طراحی استفاده می شوند. این نرم افزار ها دارای امکانات بسیار گسترده و ابزارهای متنوع می باشند،که منطبق بر تولیدات کارخانجات تولید کننده قطعات مختلف هستند.

این نرم افزار  مسئولیت ارتباط بین این دو نوع از نرم افزار های( CAD(Computer Aided Design  و CAM (Computer Aided Manufacturing) را دارد. به عبارت دیگر گربر (Gerber) زبان مشترک بین طراح و تولید کننده می باشد. این نرم افزار تهیه‌‌ الگوی پوشاک با نرم افزار جمینی نقاط مشترک زیادی دارد. همچنین امکان هماهنگ سازی و اصلاح الگو  قبل از برش روی پارچه را به شما می‌دهد.

برنامه کاربردی گربر در عملیات دوخت بسیار ساده است. قبل از دوخت، یک نمونه‌ی شبیه سازی شده با سایز مشخص را به صورت سه بعدی بر تن مانکن نشان می‌دهد‌. این نرم افزار را به مهندسین نساجی و طراحان الگو که علاقه‌مند به فعالیت حرفه‌ای در حوزه مد و لباس هستند توصیه می‌کنم. جهت افزایش سرعت و انعطاف در کارتان، به دلیل اینکه صنایع تولید پوشاک بسیاری در سراسر دنیا در تولیدات خود از این برنامه استفاده می‌کنند.

شعارهای شرکت گربر به شرح زیر است :

مارک های پیشرو پوشاک جهان به نرم افزار خلاقانه Gerber Technology AccuMark® 12 بستگی دارند تا محصولات خود را با بیشترین سرعت و کارایی طراحی و توسعه دهند. اکنون ماژول های پویای AccuPlan ™ و AccuMark 3D سرعت و کارایی شما را به یک سطح کاملاً جدید می رسانند.

بهتر کار کن
توان خود را تا 50٪ افزایش دهید. برنامه های کارآمد پخش و برش متناسب با محیط تولید بی نظیر شما ایجاد کنید. قدرتمند ، اما انعطاف پذیر: AccuPlan بیشترین استفاده را از کتابخانه نشانگر موجود خود می کند تا ضمن صرفه جویی در کار و هزینه مواد ، هزینه کار خود را بهینه کند ، آنچه در جدیدترین اخبار AccuMark است.

سریعتر کار کن.
زمان توسعه خود را دو هفته کاهش دهید. با استفاده از ابزارهای ساخت الگوی هوشمند در AccuMark ، مراحل را ذخیره کرده و خطاها را کاهش دهید. فرایند درجه بندی را با درجه بندی متناسب و چند بعدی انجام دهید. به راحتی درجه ، یادداشت ها یا شکل های قطعه را با توانایی کپی و چسباندن الگوهای از یک منطقه کاری به منطقه دیگر مقایسه کنید. با استفاده از ابزار ادغام با YuniquePLM® ، به راحتی جزئیات طراحی و اطلاعات مربوط به خارج از AccuMark را به راحتی ارتباط دهید.

CAD-Cut Room IntegrationWork باهوش تر.
نمونه های بدنی خود را تا 50٪ کاهش دهید. با تجسم نمونه های خود در AccuMark 3D ، می توانید بدون نیاز به زمان و منابعی که برای تهیه پوشاک نمونه لازم است ، سریعاً تصمیم گیری کنید. فوراً تغییرات الگوی ایجاد کرده و مکان های تصویر را با زحمت بر روی نمونه مجازی تنظیم کنید.

به راحتی چاپ های سفارشی ایجاد کنید. چاپ دیجیتالی با کیفیت بالا با قابلیت تصویر PDF ایجاد کنید که از رنگ های متفاوت پشتیبانی می کند. الگوهای را با اضافه کردن بارکدها و کدهای QR محصولات خود را پیگیری کنید.

نرم افزار گربر طراحی لباس
نرم افزار گربر

در این برنامه تولیدکنندگان البسه میتوانند قطعات پارچه و الگوهای مختلف لباس را با هر نوع سلیقه ای در طول پارچه چیدمان کرده و با این کار میزان دور ریز پارچه ها را به حداقل ممکن برسانند. در مقیاسهای صنعتی کوچکترین دور ریزی خسارات مالی زیادی به همراه دارد و صنایع نساجی تلاش زیادی برای کاهش این دور ریز ها میکنند. این برنامه و سایر برنامه های مشابه با هوشمند کردن فرایند طراحی الگو کمک زیادی به این موضوع میکنند. یکی از قابلیتهای متمایز این برنامه امکان نمایش سه بعدی الگوی طراحی شده بر تن مانکن است.

Cameo v6 نرم افزار الگو سازی لباس

نرم افزار قدرتمند توسعه الگوی پوشاک برای سازندگان الگوی حرفه‌ای است که توسط یک الگوی پوشاک برای سازندگان الگوی حرفه‌ای است، که توسط یک الگوساز متخصص تهیه و برنامه‌ریزی شده است.

این نرم افزار کاربردی پوشاک به عنوان ابزاری گسترده برای ساخت، درجه بندی، اندازه گیری برای طراحان پوشاک، الگوسازان حرفه‌ای، استادان حوزه فشن و طراحان مد می‌یاشد. از تولید و دوخت لباس‌های شخصی تا سفارش سازی انبوه و تولید پوشاک با اندازه استاندارد مورد استفاده شما قرار می‌گیرد. این برنامه امکان تهیه و ویرایش الگوهایی با اندازه‌های سفارشی و دلخواه را برای شما فراهم می‌کند.

ماژول‌های مختلف این نرم افزار مفید طراحی لباس دارای ماژول‌های مختلف است. به طور رایگان می‌توانید از ماژول مدیریت متریال تولید، نحوه‌ی انتخاب ملزومات نحوه و راهنمایی استایل در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نرم افزار‌های کاربردی صنعت مد و لباس
نرم افزارالگوسازی طراحی لباس

امیدوارم نرم افزارهای ارائه شده در این دو مطلب مورد استفاده شما قرار بگیرد. تا طراحی‌های بی‌نظیری را راحت‌تر و دقیق‌تر به لباس‌های موردنظرتان تبدیل کنید. یادگیری و به کارگرفتن این نرم افزارها در صنعت تولید پوشاک قطعا باعث ارتقای سطح کیفیت، کاهش هزینه‌ها و … می‌شود.

ارائه مقاله‌های تخصصی  مد و فشن مختص شما، علاقه‌ مندان و فعالین این حوزه می‌باشد. پس با اشتراک گذاشتن نظرتان، ما را در ارائه مطالب مورد نیازتان کمک کنید.

نرم افزار الگو سازی حرفه ای CAD Pattern Design

این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که الگوهای خیاطی خودتون رو با دقت – سرعت – به راحتی و مقرون به صرفه طراحی کنین .این نرم افزار ابزار قدرتمندی را برای کار با الگو در اختیار شما قرار می دهد.این نرم افزار دارای رابط کاربری بسیار آسان و یادگیری آن بسیار ساده است.با این نرم افزار می تونین تصاویر دیجیتالی از الگوهای خودتون ایجاد کنین .نوارهای ابزار متحرک و جعبه محاوره ای-آیکون و ابزار سازماندهی شده-ابزارهای مربوط به تهیه پیش نویس، ویرایش،از مزایای این برنامه است که اجازه دسترسی سریع به ابزار را به شما می دهد. الگوهاتون رو ویرایش و طرح نهایی رو ذخیره کنید.

آموزش طراحی لباس

در عمل هیچ کدام از این نرم افزارها بر یکدیگر برتری ندارند و نمی ­توان یکی از آن ها را به صورت مطلق به عنوان بهترین نرم افزار تهیه ی الگوی پوشاک انتخاب کرد. هر کدام از این نرم افزارها قابلیت منحصر به فردی دارند که در بخشی از روند طراحی الگو به ما کمک می­ کنند.

در صورت علاقه می توانید به دنباله مقاله در مورد نرم افزارهای الگو سازی به این مقاله مراجعه فرمایید :

نرم افزارهای طراحی لباس “تصویر سازی “

نرم افزارهای طراحی لباس “نمایش سه بعدی”

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =