کتابهای مد
کتاب های مربوط به مد و فشن
فوریه 20, 2021
trend and fashion
ترند چیست؟ نقش آن در مد چگونه است ؟
مارس 24, 2021
Show all

استایل مینیمال

لباس های مینمال

استایل مینیمال .در مبحث سبک شناسی مد که در سایت عالیما به آن می پردازیم ؛ یکی دیگر از سبکهای زیبا و کاربردی است که درتعریف آن در ببان استعاری می توان گفت ” با کمترین کلمات زیباترین را بساز “.

آغاز مینیمالیسم در هنر

ساده‌گرایی یا مینیمالیسم (Minimalism) یا کمینه‌گرایی یا هنر کمینه یا هنر موجز یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش‌های ساده و خالی از پیچیدگی می باشد . سبکی که پس از ساختارگرایی های روسی به وجود آمد و در جهت اختصار و کاربردی کردن هر چیز در عین سادگی توجه دارد .

مینیمالیسم در شکل‌های مختلفی از طراحی و هنر، به ویژه درهنرهای تجسمی و موسیقی استفاده می‌شود. مینیمالیسم پس از جنگ جهانی دوم ، در هنر غرب به وجود آمد و بیشتر از سوی هنرمندان هنرهای تجسمی آمریکایی در اواخر دهه 60 و 70  میلادی، گسترش پیدا کرد. هنرمندان مینیمالیسم بر این باورند که با زدودن حضور فریبنده ترکیب‌بندی و کاربرد موارد ساده و اغلب صنعتی که به شکلی هندسی و بسیار ساده شده قرار گرفته باشند، می‌توان به کیفیت ناب رنگ، فرم، فضا و ماده دست یافت. منبع ویکی پدایا

ساده‌گرایی یا همان مینیمالیسم (به انگلیسی: Minimalism) مکتبی هنری است که پایه و اساس
مینمال در دکوراسیون داخلی
در جستجوی جوهر چیزها : مینیمالیسم برادران آیرس ماتئوس | شرکت طراحی و معماری کارند Karand
معماری مینیمال
بهترین هنرمندان زن سبک مینیمالیسم
مینیمال در مجسمه سازی
مینیمالیسم Archives - نقش ِاول
عکاسی و مینیمال

استایل مینیمال در مد و فشن

تمرکز بیشتر روی فرم و جنس لباس است تا کارآمدی و راحت بودن آن. در واقع، سادگی، راحتی و کارآمد بودن در نهایت و ناخودآگاه به این سبک اضافه می‌شود. پس امروزه هم این سبک تداعی‌گر قدرت و برابر خواهی تمام زنانی است که روزگاری تصمیم گرفتند همپای مردان در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی گام بردارند و جایگاه خودشان را داشته باشند و آن را حفظ کنند. در سراسر دنیا سبک مینیمال سلیقه روز به حساب می‌آید و هنر، معماری و مد تجملی و اشرافی قدیمی و منسوخ شده. بسیاری از معماری‌های شلوغ با عنوان موزه یاد می‌کنند و واقعاً چه کسی دوست دارد داخل موزه زندگی کند؟ همین فلسفه و نگاه جدید به زندگی در مورد فشن و مد هم درست است و صدق می‌کند.

قوانین سبک مینمال در پوشش

 • از حداقل رنگها استفاده شود با توجه به زیبایی و تناسب
 • کمترین برش ها در طراحی لباس مد نظر است .
 • کاربردی بودن طرح جدا از هر گونه کاربرد زیبایی شناسانه
 • کمترین تجمل در سبک به کار رفته است
 • گرایش پوشش لباس ها به سبک اسپرت است .
 • آرامش نکته اصلی در این نوع طراحی است .
 • سادگی شعار اصلی مینمالیست هاست .
 • سبکی که همیشه مد خواهد بود .
 • اکسسوری ها ساده و هماهنگ با پوشش خواهد بود
 • رنگهای خنثی و خاکستری های رنگی مطلوبترند
 • از تضادهای شدید رنگی پرهیز شود
 • ایجاد تصویر بصری زیبا و در ذهن بیننده .

طراحان استایل مینیمال

طراحان کلاسیک کوکو شنل Coco Chanel و جورجیو آرمانی ، ایوسن لورنت YvesSaint Laurent و کالوین کلاین Calvin Klein  از طراحان معروف این سبک می باشند .

برندهای لوکس مینیمال نوین

Jil Sander

این طراح مینیمالیست نمادین ، ​​معروف به “ملکه کمتر” ، در ابتدا لباس برای زن شغلی بالغ طراحی کرده است ، از این رو رنگها و الگوهای خنثی در طراحی های او وجود دارد. طراحی های خانم سندر به شدت تحت تأثیر کشور خود آلمان ، ترکیبی از طراحی های زیبا و ظرافت است. اخیراً ، مجموعه های خانم سندر شروع به گسترش مخاطبان خود به جمعیت شناختی جوان تر کرده است. مجموعه Jil Sander SS 19 شامل طرح های لباس خیابانی بود که با سایه ها و بافت ها بازی می کرد ، اما همچنان به ریشه های مینیمالیستی باقی مانده بود.

Jil Sander Minimalist Fashion Designs
جیل سندرز
 1. KHAITE

اگرچه خایت یک برند لوکس مد تازه تاسیس است ، اما در صنعت موج می زند. طرح های Khaite توسط طراح کاترین هولشتاین در سال 2015 تاسیس شد و شامل قطعاتی کاملاً پوشیده است که نمایشی از مردانگی و زنانگی است. خائت که برای هر دو جمعیت دموگرافیک زن جوان آمریکایی و اروپایی جذاب است ، نشان می دهد که مدهای مینیمالیسم از فرهنگ عبور می کند.

Khaite Minimalist Fashion Designs
خایته

3. COMME DES GARCONS

وقتی صحبت از نقاط قوت مد مینیمالیستی می شود ، Comme des Garcons در بالای لیست قرار دارد. طرح های Comme des Garcons که توسط طراح ژاپنی ، Rei Kawakubo تاسیس شده است ، از رنگ های خنثی مانند خاکستری ، سیاه ، سفید و چند رنگ پاستلی تشکیل شده است. در سال 2002 ، Comme des Garcons خط نمایش خود را منتشر کرد ، که تصویر نمادین آن ، قلب سرخ با چشم را به نمایش می گذارد. اکنون نماد نمادین Comme des Garcons را می توان در کفش های معروف Chuck Taylor Converse مشاهده کرد ، که این نام تجاری قدرتمند لوکس مینیمالیستی را در لباس های خیابانی تبدیل کرده است.

Comme des Garcons Minimalist Fashion Designs
 1. ARJE

Arje توسط زوج قدرت مد ، بسی افنایم و الیور کرال خلق شده است ، نمایشی واقعی صنعت مد است. Arje به این دلیل ایجاد شد که این زوج معتقد بودند که مد لوکس در زندگی روزمره دیگر عملی دیده نمی شود. مجموعه های Arje به صورت فصلی منتشر می شوند ، و هر فصل به نوعی به هم متصل می شود و از هر مجموعه داستان بزرگتری را روایت می کند. Arje از ظاهر خیابان الهام گرفته شده ؛ مجموعه فصل 4 بهار 2018 ، Arje نشان می دهد که کمد لباس بدون این موارد ضروری ناقص است.

Arje Minimalist Fashion Designs
 1. ISSEY MIYAKE

در دهه 1980 ، ایسی میاكا به عنوان یكی از برترین طراحان لباس استایل مینیمال در كنار ری كاواكوبو شناخته می شد. طراحی های آقای میاک از طریق سایه های بزرگ و برش های نامتقارن ، هنجارهای جنسیتی را دوباره تعریف کرد. مشهور به دلیل روش “pleating” که در بسیاری از مجموعه های همنام وی دیده می شود ، برند Issey Miyake هنوز به دلیل طراحی هایی که صنعت لوکس مد را به سمت آینده سوق می دهد ، شناخته می شود. “ منبع این قسمت از مقاله مجله واقعیت های تجملی می باشد .”

Issey Miyake Minimalist Fashion Designs
ایسی میاکه

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید :

کانیه وست در دنیای مد

کریستین رونالدو در دنیای مد

نویسنده زمانی

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 8 =