پارچه شناسی
پارچه شناسی
نوامبر 10, 2020
بوم کسب و کار را چگونه طراحی کنیم ؟
دسامبر 6, 2020
Show all

روشهای عکاسی مد

انواع سبک های عکاسی مد

روشهای عکاسی مد .عکاسی از کاتالوگ شاید ساده ترین سبک از بین 4 سبک عکاسی مد می باشد. هدف آن فروش لباس است و تمرکز بر روی لباس است. قبل از پیشرفت در برخی دیگر از سبک ها ، اغلب مکان خوبی برای شروع در زمینه عکاسی مد است.

1- عکاسی کاتالوگ

عکاسی کاتالوگ در واقع نوعی عکاسی از محصول است. تنها تفاوت واقعی بین عکاسی از کاتالوگ و عکاسی از محصول ، وجود مدل است. حتی در این صورت ، تمرکز روی لباس باقی مانده است.

پس زمینه عکسها معمولاً سفید است و رنگ های خاکستری متداول ترین هستند. حداقل لوازم جانبی و لوازم جانبی کمی وجود دارد. این مدل ها به طور معمول برای نشان دادن لباس مستقیم می ایستند ، اگرچه ممکن است حالت های مختلفی را به نمایش بگذارند تا ویژگی های لباس را مانند جیب ها نشان دهند.

عکاسی کاتالوگ مد
عکاسی کاتالوگ

شاخه ای از عکاسی کاتالوگ ، Lookbook است که در آن مدل در خارج از خانه یا هر روز در موقعیت هایی مانند این قرار دارد. هنوز هم تمرکز روی لباس است.
حتی با شاخه های عکاسی کاتالوگ به نام Lookbook ، تمرکز روی لباس ها باقی می ماند:
معمولاً بزرگترین مشکلی که عکاس با این سبک عکاسی مد با آن روبروست ، نورپردازی است. شما می خواهید از روشنایی استفاده کنید که جزئیات لباس را بدون کم کردن رنگ ها ضبط می کند. برای انجام این کار ، بهتر است از استفاده از چراغ های داخلی یا عکسبرداری در شب خودداری کنید.

شاخه ای از عکس کاتالوگ Lookbook نام دارد. این عکاسی از کاتالوگ را با عکاسی از سبک زندگی ترکیب می کند و شامل مدل های عکسبرداری است که لباس را در مکان های معتبر و در موقعیت های روزمره می پوشند.

lookbook photographer :

Lookbook مجموعه ای از عکس ها است که برای نشان دادن یک مدل ، عکاس ، سبک ، سبک یا لباس ، جمع آوری شده است. معمولاً وبلاگ نویسان یا وبلاگ نویسان ظاهر مد روز آن ماه یا فصل را “مدل” می کنند. این به بینندگان ایده می دهد که چگونه لباس ها را سبک کنند یا جدیدترین مدل ها را نشان دهند. این اصطلاح مخصوصاً محبوب “وبلاگ نویسان مد” است.

کتاب های Lookbook را در فرم آنلاین خود می توان به عنوان “دفتر خاطرات مد” توصیف کرد زیرا وبلاگ نویسان دائماً آنها را به صورت روزانه یا هفتگی به روز می کنند. با این حال ، بعضی اوقات برای گردآوری نگاه افراد دیگر مانند افراد مشهور ، سیاستمدار یا افراد اجتماعی ساخته شده است. همچنین می توانند به عنوان نمونه کارهای یک هنرمند استفاده شوند.

2 عکاسی با مد بالا High Fashion Photography


مد بالا چیزی است که مردم مرتباً روی جلد مجله های مورد علاقه خود می بینند. اما ، از دیدگاه عکاس ، مد روز به معنای سوپرمدل های شناخته شده در ژست های غالباً اغراق آمیز ، کمد لباس گاهی غیرواقعی و همه عناصر از جمله مدل مو و مکان برای ایجاد یک تصویر بی عیب و نقص است.

مدل های اغراق آمیز در عکاسی هایفشن

اما ، بدست آوردن آن تصویر بی عیب و نقص کاملاً چالش برانگیز است. شما دائماً درمورد مکان ، نور ، مدل ، کمد لباس ، مو و موارد دیگر با تصمیمات دشواری روبرو هستید. حتی اگر بسیاری از موارد برای شما تصمیم گرفته شده باشد ، شما هنوز هم باید آن را کنار هم قرار دهید تا جذاب و جذاب به نظر برسد.

عکاسی های با مدل های حرفه ای های فشن
عکاسی های با مدل های حرفه ای

یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که به خوبی حال و هوایی را که می خواهید، ایجاد کنید در نظر بگیرید. اگر الهام شما را به جای دیگری می رساند ، لازم نیست خیلی خاص باشید و لازم نیست که به آن پایبند باشید ، اما این مکان خوبی برای شروع است.

با ساده ترین ها شروع کنید

شما همچنین برای عکسبرداری خود به مدل مناسب نیاز دارید. شما فردی باتجربه را می خواهید ، اما همچنین شخصی را بخاطر ایجاد روحیه مورد نظر خود با شما همکاری کند. و همچنین مدل ، شما یک تیم خوب می خواهید.

عکاسی های high fashion

شما افرادی مسئولیت پذیر و با استعداد می خواهید. شما می خواهید در آرایش ، کمد لباس ، و مدل مو حرفه ای باشید. همچنین اگر دیدگاه شما در مورد عکسبرداری و به طور کلی هنر عکاسی را به اشتراک بگذارند ، به شما کمک می کند.

اگر مکان انتخابی دارید ، می خواهید حال و هوایی را که می خواهید ایجاد کنید دوباره در نظر بگیرید. ملاحظات عملی نیز وجود دارد ، از جمله اینکه آیا برای مکان خود به مجوز احتیاج دارید یا اگر در خانه باشد ، ممکن است نیاز به اجازه داشته باشید.

سپس تجهیزات مد نظر؛شما به تجهیزات روشنایی و همچنین دوربین خوبی نیاز خواهید داشت. شما باید یک دوربین کم وزن با عمر باتری خوب و ویژگی هایی داشته باشید که به شرایط کم نور کمک کند. شما همچنین نیاز دارید لنزهای متنوعی برای انواع تصاویر داشته باشید.

3 عکاسی مد خیابان  

Street Fashion Photography


مد خیابانی که به مد شهری نیز معروف است ، غالباً مغایر مد بالا محسوب می شود. شاخه ای از مد خیابانی جایگزین مد است – گرانج و هیپ هاپ نمونه هایی هستند که بعداً به سبک اصلی جریان مد در خیابان تبدیل شدند.

ظاهر مد خیابانی نسبت به مد بالا ناهموارتر است. این شامل انواع لباسهایی است که مردم هر روز می پوشند مانند شلوار جین ، پیراهن و کاپشن. این لباس همچنین شامل لباس هایی است که زیبا به نظر می رسند ، اما راحتی را قربانی نمی کنند.

عکاسانی که در این سبک تخصص دارند اغلب به جای مدل کردن ، مردم عادی را در خیابان شکار می کنند. اما ، شما باید در مورد گرفتن اجازه عکاسی از مردم در خیابان مراقب باشید. این قوانین همیشه روشن نیستند ، همانطور که چندین عکاس مد خیابانی می توانند به شما بگویند.

Yurkov Dyachyshyn
اسلاویک توسط Yurkov Dyachyshyn ، عکاس اوکراینی که شروع به عکاسی از اسلاویک کرد ، مورد توجه قرار گرفت

بیشتر اوقات با مد خیابانی ، فقط به آنچه فرد می پوشد نیست. همچنین در مورد بیان آنها ، میزان اعتماد به نفس آنها ، نور و اینکه لباسهایی که می پوشند چگونه رفتارشان را برجسته می کند.

برای ثبت عکس های مد خیابانی ، بیشتر عکاسان از لنزهای بلندتری استفاده می کنند. به این ترتیب ، آنها می توانند از دور عکس بگیرند بدون اینکه مردم احساس خودآگاهی نسبت به عکسبرداری کنند. مد خیابانی فقط نشان می دهد که برخی از بهترین روندهای مد در همه جا در اطراف شما هستند!

4- تحریریه عکاسی مد Editorial Fashion Photography


این عکاسی مد است که داستانی را روایت می کند. عکاسی از ویراستاری مد را در نشریاتی مانند مجلات و روزنامه ها پیدا خواهید کرد. تصاویر معمولاً همراه متن هستند که می تواند در مورد موضوعات متنوعی باشد.

عکسهای مد ویراستاری همچنین می توانند خود داستان را بازگو کنند یا ممکن است حکایت از یک داستان جذاب داشته باشد. غالباً تصاویر مد ویراستاری را می یابید که بخشی از یک مضمون یا مفهوم هستند ، یا ممکن است مربوط به یک طراح یا مدل خاص باشند.

Editorial Fashion Photography2
ژانر محتوایی توسط عکاسی قابل حدس است

هدف در اینجا ایجاد روحیه خاصی است که داستان را روایت کند. این تصاویر ممکن است شامل یک مارک یا چند مارک و سبک های مختلف عکس ، از کلوزآپ گرفته تا عکس های از راه دور باشد.

این بدان معناست که به احتمال زیاد انواع مختلفی از عکس ها وجود دارد که به تجهیزات مختلف و همچنین آرایش ، کمد لباس و مدل های مختلف در مدل های شما نیاز دارند. همچنین احتمالاً تعدادی وسایل مختلف وجود دارد.

عکاسی از تحریریه مد اغلب شامل کمد لباس و وسایل مفصل است ، همانطور که در اینجا با این زن لباس مجلسی به سبک قدیمی دیده می شود و روی سالن شاسی بلند خوابیده است
عکاسی مد ویراستاری اغلب به کمد لباس مجلل و وسایل متعدد نیاز دارد
با وجود چالش ها ، عکاسی ویراستاری به دلیل خلاقیتی که به شما می دهد می تواند یکی از سبک های جذاب عکس عکاسی مد باشد.

Editorial Fashion Photography 3
عکاس جاور گلوس

اگر عکاسی از مد را به عنوان یک ژانر در نظر می گیرید ، این 4 سبک می تواند ایده های مختلفی را در این زمینه به شما ارائه دهد. مطمئناً ، شما باید تجهیزات مناسب را مانند هر ژانری تهیه کنید ، اما پس از داشتن آن ، تعدادی سبک وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. در واقع ، این در مورد تصمیم گیری در مورد سبک مناسب با نیازها و خواسته های خاص شما است.

عکاسی از طریق کاتالوگ می تواند محل همه آمال و آرزوهای شما باشد. در حالی که آرزوی چیزی را دارید که به شما مجوز خلاقیت بیشتری مانند عکاسی ویراستاری را بدهد. یا شاید ، سوپرمدل های مد بالا بیشتر سبک شما باشد. در غیر اینصورت ، شاید این تصاویر در زندگی واقعی مردم در خیابان باشد. به هر حال ، دنیای عکاسی مد گرچه چالش برانگیز است ، اما می تواند بسیار ارزشمند باشد.

منبع نوشتاری سایت را کلیک کنید .

شاید به مطالب زیر هم علاقمند باشید :

آشنایی با عکاسی مد یا فشن

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 1 =