ارگونومی و مدergonomic and fashion
اهمیت ارگونومی در مد و لباس چیست؟
اکتبر 15, 2019
ایریس اپفل
آپفل ” APFEL IRIS “زنی موفق در مد و لباس از تجربیاتش می گوید
نوامبر 12, 2019
Show all

آرایش لباس خانم شیک مسن

آرایش لباس خانم شیک مسن

آرایش لباس خانم شیک مسن

آرایش لباس خانم شیک مسن . جوانی در پوشش بانوان مسن شیک. نکات مهم در آرایش صورت همه نکات مهم کلیدی هستند . بانوان سالمند امروزی. به آنها توجه دارند.خانم های خوش لباس آرایش متناسب. را انتخاب می کنند اما چگونه؟

نکات مهم در آرایش و لباس برای خانم های خوش پوش مسن یکی از مسائلی است . شاید کمتر به آنها توجه شده است. خانم های خوش لباس میدانند که آرایش متناسب به جذابیت و اقتدار آنها می افزاید. سایت عالی ما در تلاش است که پاسخ این سوالات را بدهد.

جذابیت و زیبایی و خوش پوش بودن نکته ای مهم است که سن و سال نمی شناسد. به خصوص آنکه سالهای زندگی رنگ پیری به انسان بخشیده باشد .نکات مهم برای خانمهای خوش پوش مسن چیست ؟

خوب چطور می توان با روند پیری مبارزه کرد و به عنوان خانم خوش پوش و خوش لباس با آرایش متناسب استفاده کرد؟ در این مقاله سعی شده به نکات مهمی برای انتخاب لباس و سبک آرایش زیبایی برای خانم های مسن بپردازیم.

آرایش لباس خانم شیک مسن . می دانند که سن تنها یک عدد است

مسن بودن و پیری چیزی است که همه به نوعی دوست ندارند با آن روبه رو شوند به خصوص خانمها . آنها با توجه دقیق به لباس و پوشش خود و رفتار فردی و اجتماعی و سبک زندگی و سلامتی خود به مبارزه با فراموشی و پیری می روند.

درواقع پیری و سالمندی را فقط می توان یک عدد فرض کرد . زیبایی و خوش پوشی و جوانی شایسته همه افراد است در تمام دوره های سنی  بارها دیده ایم که شخص مسنی به عنوان زنی به روز و مدرن معرفی شده . همه او را به عنوان خانمی که همیشه زیباترین و شیکترین لباسها را بر تن کرده می شناسند.  

آرایش لباس خانم شیک مسنimportant-tips-for-older-women

آرایش لباس خانم شیک مسن. می دانند چطور به زیبایی خود برسند ؟

ا ولا که همانطور که ذکر شد سن یک عدد است و باور انسان سن او را می سازد  . البته سلامتی جسمی و روحی انسان معیار اندازه گیری سن هستند . پس اگر سعی کنیم جوان فکر کنیم و با ورزش و تندرستی میتوان آثار پیری را تا حدودی محو کرد.

میکاپ قدیمی و آرایش قدیمیimportant-tips-for-older-women
سبک های قدیمی آرایش
 1. توجه به نوع آرایش و مدل موها می تواند گویایی سن و سال باشد . کسانی که هنوز به دنبال مدل های الاگارسون و سبک مو ها و شنیون های دهه  گذشته هستند . آرایش صورت خود را با ابروهای وسمه کشیده و نوع آرایش سوفیا لرون تطبیق می دهند . حتما باز سازی خاطره ای از نسل های گذشته را می کنند .
ارایش نامنظم important-tips-for-older-women
تمیز آرایش کنید

آرایش های متناسب و به روز و مد ل موهای ساده و کلاسیک به روز شده حتما شما را جوانتر می کند.

Image result for make up for older women

نکات مهم در آرایش صورت

نکات مهم در آرایش برای خانمهای خوش پوش مسن چیست؟ آموزش آرایش چشم هنگامی که نوبت به سایه چشم می رسد بهتر است. بدانید کمترین مقدار را پشت چشم تان اعمال کنید. چروک های پشت چشم می توانند با رنگ های بیش از حد سایه چشم، برجسته تر شوند.

سعی کنید از رنگ های خنثی استفاده کنید. اگر به یک مهمانی شبانه دعوت هستید، کمی سایه تیره تر را پیشنهاد می کنیم. به یاد داشته باشید که بیشتر از دو رنگ سایه روی پلک تان استفاده نکنید.

پرایمر، راز ماندگاری طولانی مدت

افزودن پرایمر می تواند راز یک تغییر در روند آرایش شما باشد. این یک مرحله مهم در آموزش آرایش چشم محسوب می شود. همانطور که پیش از رنگ آمیزی دیوار سطح آن را صاف می کنند، پرایمر نیز یک شروع خوب برای آرایشی بی عیب و نقص می باشد. کمی پرایمر را روی پلک بزنید تا سایه چشم در جای خود ثابت بماند و پشت پلک ماسیده نشود.

خط چشم مناسب برای خانمهای مسن

خط چشم ضخیم و سیاه یک اشتباه فاحش است. به نکات زیر توجه کنید.

خط چشم مایع: اگر شما خط چشم مایع را دوست دارید هیچ ایرادی ندارد فقط سعی کنید در آرایش بدون لرزش دست یک خط چشم نازک تنها روی پلک فوقانی چشم بکشید.

آرایش چشم خانم های خوش لباس آرایش متناسب
important-tips-for-older-women
خط چشم به عنوان یک عامل مهم

پلک پایینی:

 خط چشم کشیدن روی پلک پایین می تواند مصنوعی و غیر طبیعی به نظر برسد اما خط چشم مناسب می تواند چشم ها را بازتر و بزرگ تر نشان دهد. اگر خط چشم روی پلک پایین را دوست دارید می توانید از یک مداد نرم کمک بگیرید.

سپس با یک پد یا انگشت تان آن را محو کنید. پیش از زدن خط چشم، یک فرچه کوچک را به تیره ترین رنگ پالت سایه چشم (مثل رنگ قهوه ای) آغشته کنید و آن را زیر چشم بکشید. سپس خط چشم را روی آن سایه بزنید. این کار به طرزی شگفت انگیز ظاهری طبیعی به شما می بخشد.

تتوی خط چشم:

 برخی از زنان تتوی خط چشم را می پسندند .زیرا هر روز که از خواب بیدار می شوند آرایش چشم شان تکمیل است. نیازی نیست که خط چشم بکشند. اگر می خواهید خط چشم را روی پلک تان تتو کنید به یاد داشته باشید که یک مدل نازک و ظریف انتخاب کنید. زیرا مد خط چشم ممکن است هر سال تغییر کند. این هم ا از دیگر نکات مهم در آرایش و لباس برای خانم های خوش پوش سالمند است.

خوب است بدانید که چه رنگی با چشم و موی شما هماهنگ است.

اما خانم های سالمند امروزی چگونه می توانند. آرایش متناسب با چهره خود را بیابند ؟

حتما در طول سالهای زندگی تان دیگر به خوبی می دانید که چه رنگی به شما بیشتر می آید. همانطور که رنگ لباس می تواند جنب و جوش و زیبایی بیشتری به شما بدهد، رنگ ها در آرایش چشم و لب نیز می توانند برای شما مناسب یا نامناسب باشند.

بانوان سالمند امروزیimportant-tips-for-older-women
بانوان سالمند امروزی

انتخاب ریمل مناسب

خانم های مسن تر باید ریملی انتخاب کنند که هم بلند کننده و هم حجم دهنده باشد. رازش این است که سعی کنید مژه هایتان به هم نچسبند و مواد روی مژه زیاد نباشد. اگر شما پوستی روشن و موهای بلوند دارید، یک ریمل قهوه ای رنگ می تواند از ریمل مشکی برای شما مناسب تر باشد.

به نکات زیر توجه کنید:

 • فرچه ریمل را مدام داخل و خارج ریمل نبرید زیرا این کار باعث می شود مواد ریمل زودتر خشک شود.
 • ابتدا فرمژه بزنید سپس پرایمر مژه را اعمال کنید. پرایمر باعث می شود مژه ها از هم جدا شوند.
 • ریمل را تا حد امکان نزدیک به ریشه مژه ها بزنید.
 • هنگامی که یک دور ریمل زدید اجازه ندهید روی مژه خشک شوند. بلافاصله و تا وقتی مژه ها هنوز رطوبت دارند، برای بار دوم و سوم ریمل بزنید.
 • اگر مژه هایتان زیاد بور نیست نیازی نیست حتما مژه های پلک پایین را ریمل بزنید. آرایشگران اعتقاد دارند این کار باعث مصنوعی شدن می شود.

بانوان محترم مژه های خود را بلند کنید.

مشکل بسیاری از زنان مسن این است که مژه هایشان به بلندی قبل نیست. ساده ترین راه برای باز شدن چشم، فر کردن مژه است. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، فرمژه تان را برای چند ثانیه با سشوار گرم کنید .سپس مژه ها را با آن فر نمایید. ابتدا فلز آن را تست کنید تا پلک تان را نسوزاند. در آخر هم به مژه هایتان ریمل بزنید.

مژه مصنوعی به جای مژه های کوتاه

اگر مژه هایتان به اندازه کافی ضخیم و پر نیستند می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید. مژه مصنوعی هم می تواند موقت باشد . هم می تواند به صورت اکستنشن مژه باشد که در سالن های آرایشی این کار را انجام می دهند. اما اگر فقط در یک مهمانی می خواهید مژه های بلندتری داشته باشید از مژه مصنوعی استفاده کنید. مژه های تکی از مژه های یک سره ظاهر طبیعی تری دارند.

تمرکز همزمان روی آرایش چشم و لب

اگر به آرایش چشم علاقه مندید سعی کنید روی آرایش لب تمرکز نکنید و برعکس. اگر طرفدار آرایش لب هستید این نکته برای شماست. رژلب هایی با رنگ جسورانه و درخشان برای خانم های مسن به ویژه زنانی که عینک می گذارند بسیار خیره کننده است. لب های خیره کننده می تواند شدت فریم عینک روی صورت را متعادل کند.

 ابروهایتان را پر کنید.

پر کردن ابروها به صورت مناسب می تواند شکل چشم های افتاده تان را بیشتر نشان دهد و چشم هایتان را بزرگتر و کشیده تر نشان دهد. با استفاده از قلم موی زاویه دار، نواحی کم پشت ابروهایتان را با پودر یا ژل به صورت یک لایه ی نازک پر کنید.

 • ابروهایتان را به شکل حرکت های مومانند و کوچک پر کنید.

از یک قلم موی فرفره ای برای شانه زدن ابروهایتان به طرف بالا استفاده کنید تا نقاط مورد نیاز برای پر کردن را پیدا کنید.

 • برای پلک های افتاده، دم ابروهایتان را به طرف پایین نکشید.

توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشید که دم ابروها باید با گوشه ی خارجی چشم تان هم راستا باشد. مطمئن شوید که بیش از حد طولانی نباشید یا سریعا به ساعت پایین نکشید، به این دلیل که این کار باعث می شود که پلک های افتاده ی شما پژمرده به نظر برسد.

انتخاب درست قاب عینک

بسیاری از خانم های مسن به طور مداوم یا صرفا برای مطالعه عینک به چشم دارند. اگر عینک می زنید مطمئن شوید که عینک شما شیک و به روز است. یک فریم مناسب می تواند چهره شما را ده سال جوانتر کند در صورتی که انتخاب نادرست عینک شاید ده سال به سن شما بیفزاید.

Image result for make up for older women

جوانی در پوشش بانوان مسن شیک.

لباسهای قدیمی و از مد افتاده

 • قطعا پوشیدن لباس های قدیمی و از مد افتاده ما را پیر تر نشان خواهد داد .خانم های سالمند خوش لباس همیشه میدانند که بهترین را ه استفاده از مد روز متناسب با موقعیت و شخصیت ماست . نه پوشش یک دختر نوجوان با تاپ نیم تنه و شلوار پاره شایسته خانمی باسن بالاست و نه لباسی قدیمی مربوط به جنگ جهانی دوم .

توجه به رنگها و ترکیب رنگ در لباس

 • به رنگ لباسها توجه کنید . هارومونی های مناسب و خاکستری های رنگی به صورت شما آرامشی با وقار می بخشد اما این به معنای استفاده از رنگهای شاد نیست اگر در آن زیاده روی نکنیم مثلا پوشیدن یک کت زرشکی و یا قرمز آجری و خردلی با دامن یا شلواری مشکی عالی بنظر میرسد ا.

بانوان سالمند امروزی. “شعار نه به هر لباسی که مرا می تواند اغراق آمیز کند.”

 • اگر دنبال پوشیدن لباس های براق هستید آن هم قوانین خودش را دارد که شامل همه میشود . اما خانم های مسن خاص ترند.
  • کمتر لباس شب خیلی درخشان استفاده نشود. و اگر هم اتنخاب شماست محدود به عنوان تنوعی از پوشش استفاده کنید
  • ترجیحا درخشندگی در جواهرات شما باشد نه در لباس های شما
  • هیچ اشکالی ندارد اگر دکمه ای جواهر نشان و براق را روی دکمه گردن خود نصب کنید ویا گل سینه ای وزین را با خود همراه داشته باشید.
  • داشتن دستمال گردن ابریشمی در میهمانی ها بسیار مطلوب است و شما را خاص تر میکندخانم های خوش پوش مسن می دانند این ترفند بسیار مهم برای متمایز شدن است .
  • برای خود سبک خاصی دارید مثلا استفاده از بند عینک جواهر نشان بسیار عالیست اگر از ترکیب بندی آن با لباسهای خاص ساده و متفاوت بهره ببرید .

سبک های پوششی خود را بشناسیم

 • سبک کلاسیک :
 • با یک کت و دامن رسمی و یا کت و شلوار مشکی . سبکی همه ما به عنوان یک سبک کاری و یا بیزینسی هم می شناسیم .
لباسهای سبک کلاسیکimportant-tips-for-older-women

سبک بوهمی :گاهی خانم های مسن با پوشش های زیبایی بوهمی یا  کولی وار گاها شلوغ و یا از لباسهای لخت و شل درست شده اند لباسی راحت و شیک و به روز را بر تن میکنند.

خانم های خوش لباس آرایش متناسبimportant-tips-for-older-women

پوشیدن لباس های خز و پالتوی پوست میتواند بسیار شیک باشد به شرطی که اولا از پوست حیوان واقعی نباشد ” منع شکار و استفاده از پوست حیوانات ”  و دیگر اینکه با لباس های دیگر به خوبی لایه بندی شده و هارمونی داشته باشد.

لباسهای میهمانی فاخر زرق برق دار چیزی که خیلی مناسب خانم های مسن نیست مگر آنکه در حین زیبایی و جذابیت سادگی و وقار را در خود حفظ کند .

استفاده از لباس های اسپرت همه انسانها را جوان و شاداب نشان میدهند در واقع این لباسها سن وسال نمی شناسند یک کفش ورزشی و تیشرت و شلوار همیشه خوب بنظر می آید.

هارمونی رنگها را بلد باشیم

برای یک خانم خوش پوش مهم است که بداند چه رنگی با چه رنگی برازنده است یا خیر؟ اینکه آیا این رنگ به او می آید یا خیر . گرچه خیلی ها این امر را نمی دانند. احتیاج به طراح سبک پوشش یا استایلر دارند. اما این امر دانشی است که نیاز به تمرین کردن و تجربه دارد . بانوان مسن حتما این علم را به خوبی می شناسند.این نکته هم برای لباس آرایش برای خانمهای سالمند خوش پوش بسیار مهم است.

بانوان سالمند امروزی

یک شعار دارند “محکم و استوار باشیم تا هرگز پیر نشویم

 • لاغری و ایستادگی قامت و خم نشدن را به خود بیاموزیم . بسیار عالی است که اگر همواره به خود توجه کنیم .در هر سنی که باشی اگر چاق و خموده باشی مسن تر به نظر می رسیم .
 • خوب ساده است چرا باید بهانه دست مردم بدهیم . کافیست که سعی کنیم تناسب اندام  و تناسب در نشستن و ایستادن و درست ایستادن را شعار خود قرار دهیم . و مهمترین راه برای جوان ماندن و شاداب بودن رعایت سه نکته مهم است :
 • هر روز ورزش کنیم
 • تغذیه درست داشته باشیم
 • دوستان خوب داشته باشیم

امید که همه را داشته باشیم .

شاید این مقالات را هم دوست داشته باشید:

رازهای زیبایی از نظر یک متخصص پوست

نگاهی دوباره به معیار های زیبایی در عصر حاضر

استاندارد های زیبایی زنان در کشورهای دیگر چگونه است؟

برای سلامت بیشتر رازهای وجود دارد که دیر تر پیر شویم لطفا این مقاله را دنبال کنید :۵۰ راه حل برای مقابله با پیری

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =