" /> ویتامینه کردن مو نکات مهم - allyma _style- استایل ،سبک عالی ما - عالیما استایل
بازیهای در رشته های مد و2-fashion
سپتامبر 1, 2020
Show all

ویتامینه کردن مو نکات مهم

ویتامینه مو

ویتامینه کردن مو نکات مهم در آشنایی با انواع مو . زمان ویتامینه کردن و لزوم این کار . انواع ویتامینه و نکاتی که در قسمتی از کتاب کار با مواد خانم فاطمه باستان به عنوان نکات تستی که بسیار مهم و مفید به نظر آمد را در این صفحه به نمایش گذاشتیم و تلاش ما در تکمیل مطالب خواهد بود .

ویتامینه مو چیست؟ - آرایشگاه سه رخ
موهای سالم ویتامینه کردن موها

انواع مو

موهای خشک

 موهای خشک خاصیت ارتجاعی کمی داشته مات و کدر هستند.این موها در ریشه حجم بیشتر و در ساقه حجم کمی دارند.

شامپوهای مغذی و نرم کننده می توان برای درمان استفاده کرد .

   ویتامینه کردن مو های خشک :

در مواقعی که موهای طبیعی در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید ؛ باد ، گرد و غبار و خشک و شکنننده شده ، کدر و ووز  و یا موخوره شود و این که در اثر استفاده از مواد شیمیایی مثل فر ، رنگ ، دکلره و یا براشینگ هایی مکرر خشک و شکننده شود . از ویتامین های مخصوص موهای خشک استفاده نمایید.

ویتامین موهای خشک ، موخوره را از بین برده و باعث تقویت موها می شود. این ویتامین ها موها را براق نموده و کدری و وز موها را درمان می کند. ویتامین مخصوص موهای خشک دارای مواد موثر لانولین ، کلستروین و لیستین است و به موها رطوبت می دهد . همچنین دارای ویتامین هایD A, است و باعث جلوگیری از شوره خشک و موخوره موها نیز می شود.

 موهای معمولی ( نرمال)

این نوع موها براق و دارای انعطاف خوبی هستند . نه خشک و نه چرب می باشند .

موهای چرب

موهای چرب سست و بی حالت هستند و به سختی فرم میگیرند. از شامپوهای ملایم و مخصوص شست و شوی این موها میتوان استفاده کرد.

نکته 1. محصولات با  ph. اسیدی ملایم برای شستو شوی این نوع موها بوده و شامپوی مخصوص موهای چرب نیز مناسب است.

نکته 2 . (نشانه موی چرب: هنگام دست زدن و ماساژ ریشه دست چرب شده و دارای شوره های تکه ای بوده که بر اثر برس و شانه کردن روی شانه ها می ریزند )

   ویتامینه کردن مو ی چرب :

در مواقعی که موها چرب بوده و بر اثر چربی، دچار شوره و چربی غلیظ شده و حتی ممکن است دچار ریزش شود . ویتامینه موهای چرب از ریزش جلوگیری کرده و کار غدد چرب را تنظیم می کند و باعث تحریک غدد چربی نمی شود. .ویتامینه موهای چرب دارای لانولین ، کامومیل ، کلسترول و لیستین است و به موها جلوه خاصی می دهد . همچنین دارای ویتامین های A,F, B3,B5  و مواد مغذی و هرمون است و باعث رشد موها نیز می شود.

موهای ترکیبی

قسمت های ریشه چرب و ساقه موها خشک و نوک موها ممکن است موخوره داشته باشد . محصولات با  ph. اسیدی ملایم برای شستو شوی این نوع موها بوده و شامپوی مخصوص موهای چرب نیز مناسب است.

از نرم کننده میتوان برا نوک موها استفاده کرد.

مهم : برای افرادی که دچار خارش و سوزش سر هستند  و یا مو های ترکیبی دارند از ترکیب ویتامنه مخصوص موهای خشک و چرب استفاده کنید.

 1. یک دوم ویتامینه موهای خشک و بایک چهارم ویتامینه مخصوص موهای چرب ترکیب و برای افرادی که پیاز موهای شان ضعیف شده یا در اثر دکلره و استفاده از موا شیمیایی خشک شده مصرف کنید .1
 2.   ویتامینه موهای خشک + 1/4 ویتامینه موهای چرب = تقویت موهای ضعیف وآسیب دیده با مواد شیمیایی

ویتامینه کردن موهای رنگ شده

یک شامپوی محافظ رنگ مو را استفاده کنید و موها را شست و شو دهید . ماسک یا کرم تقویت کننده  به موها زده و موها را ماساژدهید . پس از مکث کافی در بروشور مواد ذکر شده ، موها رابا آب ولرم آب کشی کنید. این مواد به موهای رنگ شده رطوبت رسانده و کتوتیکول موها را بازسازی می کند و موجب براق شدن موهای رنگ شده می شود .

 آمپول های تقویتی

از جمله محصولات ویتامینه ی موها آمپول های تقویتی است و نحوه مصرف آن طبق بروشور می باشد .برای معالجه خشکی شکنندگی و ریزش موها می توان از آنها استفاده کرد. این آمپول ها ترکیبی از اسید آمینه و ویتامین 2   Hمی باشد که فعالیت سلول های پوست سر ؛ غدد چربی اطراف ریشه مو را متوقف می کند.

آمپول های بازسازی کننده

 این امپول ها برای زمانی که کوتیکول موها تخریب شده و سلول های آن آسیب دیه باشد استفاده می شود.

مواد محافظت کننده قبل از شروع کار و بعد با مواد

ویژگی های ویتامینه ها

موها در اثر استفاده مکرر از مواد شیمیایی از قبیل ( فر، صاف ،دکلره و حتی شامپوهای قوی ) ضعیف و شکننده شده و یا به دلیلی عوارض گوناگون دچار ریزش می شود . به هر دلیل هنگامی که مو ضعیف شود ،لازم است با مواد تقویتی گیاهی ویا شیمیایی معالجه شوند و موها سلامتی خود را به دست آورند . دقت کنید اگر علت ریز ش مو ارثی و پیری باشد . با ویتامنه ریزش مو درمان نخواهد شد ،بلکه باید از طریق ماساژ و تسریع جریا ن خون در زیر پوست سر ،کم شدن موها را به تاخیر انداخت . محاظت کننده های مو به صورت ترمیم کننده مو و نرم کننده موجود هستند.

ترمیم کننده ها با ورود به کورتکس ،قسمت های آسیب دیده مو را به طور موقت ترمیم می کنند و باعث تقویت مو ها می گردد. نرم کننده ها باعث حفظ رطوبت موها شده و الکتریسیته ساکن موها را کاهش داده و سبب درخشندگی موها می شوند.

از مهم ترین ویژگی های ویتامنیه ها، فرم دهندگی و افزایش مقاومت مواد در برابر عوامل خراجی است . ماده اصلی تشکیل دهنده ویتامینه ها ویتامین B5 است .

ویتامینه کردن به روش سنتی

 شیوه سنتی که دارای ریشه تاریخی در فرهنگ های متفاوت می باشد هزاران سال است که استفاده می شود . در اینجا به چند فرمول جهت ویتامینه کردن موها به روش سنتی و ارگانیک می پردازیم. نکته قبل از شروع سر را شسته و تمیز باشد و مو نم دار باشد.

 1. ترکیب گزنه + الکل =  ترکیب رشد موی سر که مانع ریزیش موها شده و شوره سر را ا زبین می برد.گزنه و الکل را به مت 5 روز در مجاورت نور خورشید در ظرف شیشه ای در بسته قرار داده و زمان مصرف 3 قاشق سوپ خوری از آن در یک بطری آب ریخته و مصرف کنید.
 2. دوعدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و دو قاشق الکل طبی مخروط کرده و هم بزنید به ریشه مو بمالید و مدت 50 دقیقه با کلاه صبر کنید بهتر است بخار حمام و دمای حمام می تواند کمک به جذب مواد کند.
 3. یک قاشق خاک رس + 2 قاشق روعن + 5 قطره تا 12 قطره اسانس برای رفع چربی مو وخشک کردن آن
 4. 4-      3 قاشق روغن + 2 قاشق روغن کنجد+ 1 قطره روغن زیتون خشکی مو را  از بین می برد.
 5. روغن زیتون + روغن بادام + گزنه + خاک رس = رفع شوره و چربی و تقویت مو رشد مو
 6. روغن زیتون رفع سفیدی زود رس مو

نکات مهم در ویتامینه :

 • شروع ویتامینه از پشت سر است و موها را به 4 قسمت تقسیم کرده و آغاز به کار کنید .
 • ویتامینه باید به موهای تمیز و نم دار زده شود .
 • اگر ویتامینه تیوب استفاده می کنید برا خانم ها دو بار و برای آقایان 4 بار می توانید استفاده کنید . حتما در یک ظرف غیر فلزی و با آب ولرم مخلوط کرده وخوب به هم بزنید . پس از زدن ویتامینه از پست سر از ریشه تا ساقه موها را به ویتامینه آغشته کرده و به آرامی به صورت دورانی به مدت 3 الی 5 دقیقه  ماساژدهید. سپس کلاه پلاستیکی گذاشته به مدت 20 دقیقه زیر سشوار کلاهی و یا دستگاه بخار قرار داده  واز بخار و دما برای بهتر جذب شدن مواد استفاده کنید .سپس آب کشی کنید.
 • بعد از استفاده از مواد شیمیایی با گذشت  48 ساعت می توانید از ویتامینه  استفاده کنید .
 • مدت زمان استفاده از ویتامینه ها هر هفته 3 بار به مدت 6 ماه می باشد .
 • برای موهای آسیب دیده از آمپول بازسازی کننده استفاده کنید .
 • ماده  cmc  دارای عناصر رطوبت زا برای استحکام و حفظ زیبایی و ظاهر مو استفاده می شود.
 • ساختار مو دارای 14% آب و 86% پروتین و لیپید و چربی است .
 • Ph ویتامینه ها اسیدی است که ph قلیایی موهای آسیب دیده را خنثی کرده و به مو حالت شادابی می دهد .
 • ریزش غیر طبیعی مو آلوپیسی نامیده می شود.
 • موی هیدراته یعنی موهای که آسیب دیده و خشک و خشن و شکننده شده باشند.( آمپول های تقویتی ) درمان
 • برای موهای کدر که شفافیت خود را از دست دادند از لانولین استفاده می شود.به مدت یک هفته
 • 14-   ویتامین های A,F برای رشد خیلی زیاد و جلوه دادن به مو استفاده می شود.

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید :

آرایش لباس خانم شیک مسن

چطور جذاب و زیباتر بنظر برسیم؟

راز زیبایی. آنچه که یک متخصص پوست می گوید

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاه ها بسته شده است