آموزش راندو در طراحی جواهرات
آموزش راندو در طراحی جواهرات
اکتبر 1, 2019
چطور جذابتر به نظر بیایم
استاندارد های زیبایی زنان. در نگاه سنتی کشورهای متفاوت
اکتبر 3, 2019
Show all

معیارهای زیبایی در عصر حاضر

معیار های زیبایی در عصر Criteria how is the beauty

معیار های زیبایی در عصر حاضر چگونه است

معیارهای زیبایی در عصر حاضر. چیست؟ آیا تا کنون به این فکر کرده اید که زن زیبا و مرد زیبا چه معیاری دارند ؟


امروزه وقتی زنان را در رسانه ها به عنوان معیاری برای زیبایی مشاهده می‌کنیم. زنانی لاغر بدن های کشیده که در دوران معاصر از جنبش سکسیسم و لوندی که خاصیت رسانه ای و سرمایه داری است. به عنوان ابزاری تبلیغاتی بوده و خواهد بود به سوی تندرستی حرکت می کند . معیارهای زیبایی در عصر حاضر . آیا تغییر کرده؟
امروز زمانی که میگویند زنی زیباست تندرستی و سلامت ، همراه با ورزش معیاری است که در مورد آن سخن میگویند. اینکه او چه میزان پوستی شفاف و یا بدنی متناسب دارد . در گذشته و کشورهای کمی سنتی تر و جهان سوم همچنان زنان را با رنگهای که به موها و صورت و چهره آرایی خود می‌شناسند. این امر در تفریط در آرایش است. اما شعار مدارس زیبایی و مد و جامعه هدفمند سلامت محور در دنیای مدرن به سوی سلامتی و طبیعی بودن سوق پیدا می کند .
این امر آنقدر مهم است که زمانی که شما می‌خواهید اولین قرار خود را با شریک زندگی آینده خود هم خانم وهم آقا بگذارید . جزو سوالات مهم در تفاهم شناخت شخصیت این است که..

در گذشته و کشورهای کمی سنتی تر و جهان سوم همچنان زنان را با رنگهای که به موها و صورت و چهره آرایی خود می‌شناسند. این امر در تفریط در آرایش است. اما شعار مدارس زیبایی و مد و جامعه هدفمند سلامت محور در دنیای مدرن به سوی سلامتی و طبیعی بودن سوق پیدا می کند .
این امر آنقدر مهم است که زمانی که شما می‌خواهید اولین قرار خود را با شریک زندگی آینده خود هم خانم وهم آقا بگذارید . جزو سوالات مهم در تفاهم شناخت شخصیت این است که..

آیا ورزش می‌کنید ؟ یا چه ورزشی را نجام می‌دهید؟” معیارهای زیبایی در عصر حاضر”!

آنچه که مسلم است این است که سلامتی زیباست و نشانه های آن را در شادابی پوست ، گامهای محکم ، بدنی خوش فرم و موها و دندانهای سلامت و چشمان درخشنده است .

همه اینها ممکن نیست مگر با تغذیه سالم و ورزش و روحیه خوب قطعا هیچ لوازم آرایش و لباسی نمی تواند جایگزین آنها شود . ورزش ، طبیعت گردی با دوستان و عزیزان مهمترین راه حل آن است . مهمترین مسئله این است که این زیبایی برعکس زیبایی های مصنوعی و لوکس و نمایشی اصلا گران هم نیست .

آنچه که زیبایی های مصنوعی با لوازم آرایش ، تغییر رنگ پوست با سلاریم و آفتاب، عمل های زیبایی و هزاران راه دیگر که بعضا بسیار مضر و آسیب رسان بر بدن انسان می باشد. البته قطعا بسیار گران و هزینه بر!!

آیا به سلامت پوست و موهای خود توجه می کنید؟

آیا شما فکر میکنید درست است که انسان در خانه ای خرابه و حتی موریانه زده زندگی کند ولی برای زیبایی خانه آنرا با کاغذ دیواری های گرانقیمت تزئین کند؟!

گاهی ما با لباسها و آرایش خود چنین می‌کنیم گرچه آثار روحی و روانی آرایش و میکاپ و لباس زیبا بر انسان قطعی است اما آیا درست است وقتی که بدنی بیمار ، پوستی ناسالم و بدون شادابی لازم و موهای نامرتب و بیمار داریم تلاشمان را برای جلوه های ظاهری بکنیم ؟

خریدن یک کرم خوب برای تقویت پوست یا مو و یا استفاده از مواد طبیعی و میوه ها و رژیم و تغذیه درست خیلی مهم تر از استفاده از لوازم آرایش گرانقیمت و لباسهای مارک دار گران است . چیزی که کم نمی‌بینیم این است که بسیاری از افراد راه آسان و سریع را انتخاب می‌کنند ؟ یعنی رنگ رزی موقت جلد چرا که وقت نمی کنند به خود و سلامت خود برسند .

سلامت روان چقدر برای ما مهم است ؟

یکی از جذابترین دوره های زندگی ما دوران کودکی است . معمولا انسانها از این دوره به عنوان یکی از زیباترین دوره های زندگی خود یاد می‌کنند. اما چرا؟ چه اتفاقی می افتد؟

دروان کودکی زمان شادی های بی خیال و دغدغه های کوچک و ناراحتی های بود که تنها دمی طول میکشید .دلایل خنده های از ته دل زیاد بود و اشکها زود خشک میشد .مهربانی و محبت از صمیم قلب و دوستی های بی غل و غش . رنگ زندگی آنقدر پر رنگ بود که فراموش می‌کردی تیرگی ها را ببینی و همیشه کسی بود که مراقبت باشد.

اما امروز چه شده همه فراموش شده اما مهم ترین چیزی که فراموش شده این است که اگر کسی مراقب ما نیست ما خود باید مراقب کودک درونمان باشیم . اگر همانقدر که مراقب کودک خود هستیم به کودک درونمان هم فکر کنیم می‌توانیم مطمئن باشیم که همیشه روحی تازه ، جذاب و زیبا خواهیم داشت .

خوب شما کدام راه را ترجیح میدهید ؟ زیبایی طبیعی و سلامت ؟ یا مصنوعی مضر؟

امروزه گرایشهای روشنفکری و مردم شناسانه به سوی حق آزادی طبیعی و سلامت انسان پیش می رود و نه ابزار و کلیشه بودن او بر اساس استاندارد های رسانه ای و تبلیغاتی .

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد: استداندارد های زیبایی در دنیا

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 13 =