COVID-19 و راه حل های اقتصادی در صنعت مد

corona virus in fashion
ویروس کرونا چه تاثیری در مد گذاشت ؟
آگوست 30, 2020
نقش بازی ها در مد و لباس
بازیهای در رشته های مد و2-fashion
سپتامبر 1, 2020
Show all

COVID-19 و راه حل های اقتصادی در صنعت مد

تاثیر اقتصاد بر مد

COVID-19 و راه حل های اقتصادی در صنعت مد . ویروس کرونا چه تاثیراتی در اقتصاد مد گذاشته و چه راه حل های برای آن می توان در نظر گرفت ؟

برای صنعت مد جهانی ، تاثیر همه گیر کوروی ویروس هر دو بحران را ایجاد می کند – و فرصتی برای تجدید حیات خود است
صنعت مد به دلیل بحران COVID-19 ضربه سختی گرفته است. از مادی گرفته تا معنوی ، زنجیره تأمین تا مبانی ایدئولوژیک وجود آن – به دلیل آنچه که “لرزش داروین مد” نامیده می شود ، تمام جنبه های این صنعت در حال خشک شدن است.

برای آشنایی بیشتر با موضوع مورد بحث درسال 2020 یا 1399 در خصوص ویروس کرونا توصیه می شود مقاله

ویروس کرونا چه تاثیری در مد گذاشت ؟ را مطالعه بفرمایید.

مشکلات مهم در تولیدات مد سریع

  • وابستگی فراوان به تولیدات بازار چین

دنیای مد مدتهاست که چین را به عنوان یک منبع تولید ارزان پذیرفته است – این کشور با بزرگترین تولید کننده منسوجات در جهان است ، و بسیاری از عناصر دیگر را تولید می کند که وارد لباس می شوند ، از دکمه ها تا زیپ تا نخ . گری آ. واسنر ، مدیرعامل شرکت هیلدون و رئیس Interluxe ، می گوید: “اکثریت قریب به اتفاق برخی محصولات فقط در چین انجام می شود.”

این وابستگی اکنون فاجعه بار است. از آنجا که کارگران در چین به دلیل ترس از انتشار ویروس کرونا در خانه نگهداری می شوند ، این امر باعث تأخیر در زنجیره تأمین تولید می شود. این تاخیرها به ویژه در تجارت مد مشکل ساز است زیرا لباس در فصول فروخته می شود .

  • از دست دادن خریداران لوکس و عمده : بیشتر خریداران مجموعه های لوکس از کشور چین و یا کشورهای عربی و دیگر کشورها بوده اند که اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها مشتریان خاص خود را از دست داده اند . و این امر در خصوص سفارش های عمده و نمایندگی ها در کشورهای متعدد نیز حاکم است چرا که ارسال محصولات دچار مشکل شده است .
  • ساخت:مشکلات تولید شامل عدم دسترسی پارچه و لغو سفارش است ، اما مارک هایی که در قبلا با وارد کردن پارچه تهیه شده اند و آنها را در یک خانه امن نگهداری کرده اند ، از بیماری همه گیر بهره مند می شوند.
  • خرید کمتر و مصرف محتاطانه به دلیل کاهش درآمد
    از آنجا که بسیاری از افراد در خانه اقامت دارند ، کمتر تأکید بر لباس پوشیدن می شود. به همین ترتیب ، بسیاری از مردم خرید لباس را پیش از مواقع خاص مانند عروسی و تعطیلات انجام می دهند ، اما از آنجا که بسیاری از این رویدادها لغو یا به تعویق افتاده اند ، انگیزه خرید لباس جدید دیگر وجود ندارد. اخراج کارگران ، کاهش درآمد و کاهش حقوق نیز بر فروش تأثیر می گذارد.

راه حل های برای مشکلات اقتصادی

بحران اقتصادی و بهداشتی همچنین می تواند در درازمدت تأثیراتی بر رفتار خرید ، روندها و تحولات عظیم در زمینه تجملات داشته باشد.

بحران Covid-19 صنعت لوکس و مد را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. طبق مطالعه انجام شده توسط گروه مشاوره بوستون ، فروش در این دو بخش می تواند 25 تا 30 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یابد.

به گفته خاویر سارا از گروه مشاوره بوستون ، فروش کالاهای لوکس می تواند در ماه مارس و آوریل 2020 نسبت به 2019 قبل از بازگشت دوباره در پایان سال ، 65 تا 80 درصد کاهش یابد. به گفته این شرکت آمریكا ، این تأثیر در همه كشورها یکسان نخواهد بود: در اروپای غربی ، این بیماری می تواند 30 تا 40 درصد كاهش یابد. در شمال اروپا ، از 32٪ به 38٪ ، در آمریکای شمالی از 23٪ به 34٪ و چین از 24٪ به 30٪.

تغییر داخلی در کشورهایی که زنجیره تامین مد مانند چین و ایتالیا هستند (هر دو در روزهای ابتدایی توسط COVID-19 با آن روبرو شده اند) تأثیر بر صنعت مد جهانی خواهد گذاشت. به عنوان مثال ، ایتالیا مملو از کارخانه های کفش خانوادگی است که تحت تأثیر سلامتی و اقتصادی COVID-19 به شدت آسیب دیده است.

بیکاری زیاد در این بخش در داخل و خارج از کشور ، ما را به یاد جهان پیچیده جهانی این صنعت می اندازد. بیش از دو میلیون کارگر پوشاک در بنگلادش قبلاً اخراج شده اند. و تخمین زده می شود که چهار میلیون کارگر در بخش پوشاک در بنگلادش تحت تأثیر لغو یا عدم پرداخت سفارشات مربوط به COVID-19 قرار بگیرند. فشار خرده فروشان غربی 850 کارخانه تولید پوشاک در بنگلادش را مجبور به بازگشایی مجدد کارگران در معرض خطر COVID-19 کرد و جان آنها را به خطر انداخت.

آنچه شما هنگام بازگشت به حالت عادی خواهید داشت ، مصرف کنندگان محتاطانه بیشتری هستند که از خود می پرسند: من واقعاً به چه چیزی نیاز دارم که خوب زندگی کنم؟

مصرف کنندگان در انتهای دیگر ممکن است بخواهند مالکیت کمتری داشته باشند ، خرید محلی کنند ،

مارک های بزرگ ممکن است نیاز به یادگیری از کارآفرینان مد مبتنی بر ارزش کوچک یا “مارک های سبز” داشته باشند. در اقتصاد مد پس از ویروس ، برندگان جدید مد ممکن است مارک های کوچک ، محلی و مستقیمی باشند که صنعت دموکراتیک تری را باز می کنند.

برای جبران ضرر های ایجاد شده راه کارهای برندهای مطرح جهان در پیش گرفتند:

برخی از شرکت ها ، مانند هرمس ، کاهش سود سهام پرداخت شده به سهامداران را پیشنهاد داده اند و هیچ گونه افزایش پاداش مدیریتی را ندارند. در تاریخ 16 آوریل ، برنارد آرنو ، مدیرعامل LVMH ، اعلام كرد كه از دو ماه حقوق بازمی ماند.

خانه های اصلی لوکس ابزار تولید خود را برای تولید ژل های الکلی (LVMH ، هرمس) ، تولید ماسک های صورت و کت های آزمایشگاهی (کرینگ ، شانل ، لوئیس-ویتون) مجدداً تخصیص داده اند. آنها همچنین تصمیم گرفتند از خدمات بهداشتی و کارمندان خود پشتیبانی مالی کنند.

  1. افزایش دیجیتالی شدن

در حین تعطیلی فروشگاه های خود ، خانه های لوکس سعی در ارائه خدمات آنلاین با تجربه مشتری درجه یک دارند. این باید یک فرآیند بی عیب و نقص از کالای ارائه شده تا پرداخت مطمئن و تحویل به موقع باشد. گروه های مجلل مجبور هستند مشتری های بیشتری (حداقل موقت) را به سیستم عامل های دیجیتال خود جذب کنند و سفری جدید برای مشتری ایجاد کنند.

  1. رونق بازار دست دوم

پیش از بحران Covid-19 ، شرکت های مشاوره BCG و Altagamma پیش بینی کردند که بازار دست دوم که در سال 2018 حدود 22 میلیارد یورو تخمین زده می شود ، تا سال 2021 12٪ رشد خواهد کرد. ظهور ملاحظات اخلاقی و زیست محیطی در بین مصرف کنندگان از این رو چشم انداز مطلوبی است. برای سایت هایی مانند Vestiaire Collective ، که در فرانسه تأسیس شده و به یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین در جهان برای خرید و فروش لباس و لوازم جانبی طراح پیش فروش تبدیل شده است.

در شرایط دشوار ، ممکن است مشتریان حتی بیشتر به سمت این کالاهای دست دوم روی آورند. مصرف کنندگان دارای کالاهای لوکس و نیاز به پول نقد کالاهای خود را برای فروش عرضه می کنند ، بنابراین عرضه را افزایش می دهند ، البته با قیمت های پایین تر که می تواند تقاضا را تحریک کند. به نظر می رسد این روند حتی در هنگ کنگ رو به افزایش است.

  1. تغییر رفتار مصرف کننده به سمت لوکس بودن مسئولیت پذیرتر

در نسل های اخیر مصرف کنندگان بیشتر به دنبال مد پایدار هستند و شواهد چنین نشان می‌دهد که (64٪ متولدین دهه 1980 و اواخر دهه 1990): 64٪ اظهار داشتند که تحت تأثیر پایداری در رفتار خرید خود هستند.

با این وجود ، بسیاری از مصرف کنندگان و فروشندگان با کاهش در منابع مالی خود مواجه هستند و می توانند خریدهای خود را مهار کنند. این وضعیت ممکن است خانه های لوکس را وادار کند تا تعداد کالاها و کالاهای ارائه شده در هر سال را کاهش دهند. مصرف کنندگان حتی می توانند مفهوم مالکیت را تغییر دهند و به سمت خدمات اجاره سوق دهند.

4- کاهش احتمالی هزینه های بودجه های ارتباطات و روابط عمومی

در شرایط فعلی ، مارک ها باید روش برقراری ارتباط خود را بررسی کنند. به ویژه ، هفته های مد در قالب سنتی خود – و نسخه های ژوئن آن اکنون در پاریس و میلان لغو شده است – باید دوباره مرور شود. آنها می توانند با تجربیات مجازی و رویدادهای “خصوصی” بیشتر جایگزین شوند. در ماه های آینده ، تشکیل اجتماعات بزرگ در واقع محدود خواهد بود. در مواجهه با این بحران ، بدیهی است که شرکتهای لوکس مجبورند هزینه های خود را محدود کنند و بودجه ارتباطات و رویدادها اولین کسانی هستند که تحت تأثیر قرار می گیرند.

  1. ادغام در صنعت لوکس

مشکلات مالی ، بسیاری از بازیکنان و به ویژه کوچکترین ، به اهداف با قیمت مناسب تری تبدیل می شوند. در مواجهه با اثرات پایدار بحران و با در نظر گرفتن روند مصرف مشاهده شده ، تغییرات قابل توجهی در صنعت انتظار می رود. تمرکز مالکیت در بخش لوکس شدت می یابد ، انتقال به دیجیتال کاملاً مهم خواهد بود و تلاش هایی از نظر توسعه پایدار از سوی مصرف کنندگان پیش بینی می شود. مدل های جدید تجاری مرتبط با اجاره کالاهای دست دوم و لوکس نیز باید به عنوان برنده معرفی شوند. منبع

6. صندو ق های حمایتی جهت تولید کنندگان جزء

در چند ماه گذشته خانه های مد ، خرده فروشان ، اینفلوئنسرها و مجلات مد به شیوه های مورد انتظار و شگفت آور درون نگر و متمرکز شده اند. برخی تغییراتی را انجام داده اند و برخی دیگر مجبور شده اند تغییرات اساسی تری ایجاد کنند. صنعت مد هند به روش های متفکرانه و جالب پاسخ داده است. به عنوان مثال ، شورای طراحی مد هند (FDCI) از اولین کسانی بود که صندوق پشتیبانی COVID-19 را برای مشاغل کوچک و طراحان جوان نیازمند اعلام کرد.

7. تولید لوازم مورد نیاز در دفاع از سلامتی و زندگی سالم جایگزینی محصول

بسیار از شرکت هابا توجه به فشارهای اقتصادی و کسری بودجه و اد دست دادن مشتری ؛ اقدام به نو آوری های چون تولید ماسک و ژل ضد عفونی و دستکش و لباس های نخی و پنبه ای زیر پیراهنی گان و حتی لوازم خانه در صورتی که برند ایشان این اجازه را می داد ، پرداختند . برداشت قسمتی از مقاله از مجله فرست پست

8. هفته مد آنلاین
طراحان با پخش و ارائه محصولات مد خود با پخش آنلاین ارائه و بدون حضور مخاطب زنده ، سازگار شده اند. شورای مد انگلیس در آوریل سال 2020 اعلام کرد که یک پلتفرم دیجیتالی “هفته مد فرهنگی” را توسعه می دهد که طراحان می توانند به جای تسهیل قالب معمول و تنظیم یک نمایش مد ، از هر راهی که فکر می کنند

برای آنها مفید باشد استفاده کنند. هفته های مد شانگهای و مسکو در اواخر مارس و آوریل سال 2020 به صورت دیجیتالی ارائه شد. ارمنگیلدو زگنا کلمه “phygital” را برای توصیف “فضای فیزیکی و فن آوری های دیجیتال” به عنوان روش جدید خود در نمایش مد ایجاد کرد.

9.تحقیقات روی منسوجات ضد ویروس

تحقیقات در سراسر جهان در حال گسترش است تا فن آوری های جدیدی را ایجاد کند که تقاضای فزاینده آنتی میکروبی ، ویروس و باکتری هایی که باعث از بین رفتن الیاف و پارچه های تولید شده توسط بیماری همه گیر Covid-19 می شوند ، افزایش می یابد.

شاید مطالب زیر برای شما جالب باشد :

مد پایدار و برندهای معروف. چطور ارتباط بر قرار میکند ؟

طراحی مد خوبGood Fashion Design

تأثیرات محیطی “مد سریع”

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =