بازی های کامپیوتری و مد games and fashion
تاثیر بازی های کامپیوتری در مد و لباس
دسامبر 3, 2019
کفش مناسب برای بیماری های گوناگون
کفش مناسب برای انواع بیماری ها
دسامبر 9, 2019
Show all

کفش مناسب پای شما چه کفشی است؟

کفش مناسب پای شما

کفش مناسب پای شما چیست؟ چطور مطمئن باشم کفش خوب و راحتی را انتخاب کردم ؟ چطور بدانیم کیفیت و جنس مناسبی را انتخاب کردم ؟ سایت عالی ما با شماست تا به سئوالات فوق پاسخ دهیم.

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب

در هنگام خرید کفش اولین نکته ای که بیشترین توجه را به آن داریم ظاهر زیبا است و ویژگی های استاندارد بودن و مناسب بودن کفش اهمیت چندانی برای ما ندارد . اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که استفاده از کفش های تنگ و نامناسب تاثیر بدی بر سلامت عمومی بدن و پا می‌گذاردی می‌تواند مشکلاتی برای ستون مهره ها . کمر و زانو داشته باشد.استفاده از کفش های طبی و مناسب در جلوگیری از ایجاد مشکلات ذکر شده بسیار تاثیر گذار میباشد.

کفش مناسب

انواع فرم پا

در خرید کفش علاوه بر مدل و فرم کفش، در ابتدا باید به استایل و فرم پای خود دقت کنیم و پس از آن اقدام به خرید کفش نماییم. این موضوعی است که کمتر مورد توجه افراد قرار می گیرد و به همین علت کفش مناسب برای پا انتخاب نمی شود. این در حالی است که توجه به فرم پا از توجه به فرم کفش بسیار مهم تر است.

به طور عمومی فرم پا به سه دسته تقسیم می شود. دسته اول کسانی هستند که انگشت شستشان از دیگر انگشتان بزرگتر بوده و مابقی انگشتان به ترتیب کوچک می شوند. دسته دوم کسانی هستند که انگشت دوم و سوم پایشان بزرگتر از مابقی انگشتان است. دسته سوم نیز کسانی هستند که تمام انگشتان پایشان یکسان و به یک اندازه هستند. شما با یک بررسی ساده متوجه می شود که پایتان در کدام گروه قرار دارد. علاوه بر فرم پا، مسئله مهم دیگر عرض پا بوده که بعضی از اشخاص عرض پای پهن تر و بعضی ها عرض پای باریک تر دارند.

می توان از مطالب گفته شده نتیجه گرفت که در خرید کفش مناسب برای پاهای خود، علاوه بر سایز پا، باید فرم و عرض پا هم مد نظر گرفته شود تا شما بتوانید بهترین کفش را خریداری کنید.

البته کسانی که دارای بیماری های خاص اسکلتی و زمینه ای مانند دیابت و نقرس و یا بیماری های که به هر دلیل بر پای شما تاثیر گذار است توجه کنید . که می توانید در مقاله کفش مناسب برای انواع بیماری ها به نکته های مرتبط با این موضوع پی ببرید.

ویژگی های کفش مناسب پای شما

ویژگی های یک کفش مناسب پای شما

حال که با معیارهای گفته شده متوجه شدیم که پای ما چه ویژگی هایی دارد، به این موضوع می رسیم که یک کفش مناسب باید چه معیارها و ویژگی هایی داشته باشد. ویژگی های یک کفش خوب می تواند به شما در خرید کفش مناسب برای پاهایتان کمک کند.

کفش سبک

در انتخاب کفش مناسب، در وهله اول باید وزن کفش را بررسی کنیم که سنگین است یا سبک. کفش های سبک اغلب از مواد مرغوب ساخته شده اند که توانسته اند وزن خود را در میزان مناسب قرار دهند. کفش های سبک در هنگام استفاده به مچ و ماهیچه های پا فشار وارد نمی کنند. اگر شما کفشی خریداری کردید که در هنگام استفاده از آن در ناحیه مچ و ساق پا احساس درد داشتید، شک نکنید که کالای مرغوبی را خریداری نکرده اید و یا حداقل آن کفش مناسب پای شما نیست.

جنس کفش

جنس و مواد به کار رفته در ساخت کفش نیز بسیار مهم است. با استفاده برخی از کفش ها پا سریعا بو می گیرد و یا دچار تعریق می شود که همه این مسائل حاکی از مواد ساخته شده نامناسب در تولید کفش است. به نظر کارشناسان بهترین جنس برای ساخت کفش چرم طبیعی است. چرم به دلیل منافذی که بر روی سطح خود دارد سبب می شود پا بو نگیرد و هوا در کفش جریان داشته باشد.

همچنین چرم باعث می شود پاها دیرتر خسته شوند و فشار کمتری هم به پا وارد می کند. البته گفتنی است که بهترین نوع کفش چرم، کفشی است که از چرم طبیعی ساخته شده باشد که در کنار هزینه بالایی که دارد بسیار با دوام است و سلامت پای شما را تضمین می کند.

بهترین زمان خرید کفش

طبق تحقیقات صورت گرفته سایز پاهای ما در طول روز یکسان نیست. در صبح سایز پاهای ما کوچکتر و در ظهر بزرگتر از حد معمولی است. بهترین زمان خرید کفش در بعد از ظهر است که سایز پای ما در حالت معمولی خود قرار دارد. سعی کنید برای خرید کفش مناسب پاهای خود، حتما در بعد از ظهر مراجعه کنید تا کفشی راحت تر برای خود انتخاب کرده باشید.

پوشیدن کامل کفش به هنگام خرید و قدم زدن

برخی از افراد هنگامی که کفش زیبای خود را انتخاب کردند با پوشیدن تنها یک لنگه از آن قصد خرید می کنند؛ اما بهتر است هر دو جفت کفش را پوشیده و چندین قدم کوتاه بزنند تا مطمئن شوند که کفش برای هر کدام از پاها مناسب است. در بسیاری از موارد ممکن است با توجه به کوچک و بزرگ بودن پاها، یک لنگه کفش پای شما را بزند و دیگری مناسب باشد.

سبک و راحت انتخاب کنید

تابستان مترادف است با پیاده‌روی زیاد. این یعنی شما باید کفشی را انتخاب کنید که وزن زیادی نداشته باشد و شمارا در پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت آزار ندهد. به این موضوع خاصیت ارتجاعی و کششی رویه و کفی را نیز اضافه کنید. به‌عنوان‌مثال در این مورد کفش‌هایی با کفی چرم مصنوعی و یا رویه‌ی پارچه‌ای می‌تواند انتخابی مناسب باشد. همچنین به این موضوع توجه کنید که باید کفش خود را با نیم تا یک شماره بزرگ‌تر از سایز عادی خود انتخاب کنید تا ورم عادی پا در فصل تابستان و نیز ورم آن بعد از یک پیاده‌روی در گرما را تاب بیاورد

به تنفس پای خود اهمیت بدهید

تنها موضوع مهم در انتخاب کفش تابستانی این نیست که بخشی از رویه‌ی آن باز باشد و یا بند داشته باشد، هرچند که رویه‌ی کفشی که انتخاب می‌کنید، بسیار کم‌حجم و کوچک باشد اما بازهم جنس پارچه‌ی به‌کاررفته در آن اهمیت دارد. یک‌بند پلاستیکی که به‌پای شما می‌چسبد و یا رویه‌ی کوچکی که باعث می‌شود پای شما در همان نقطه مقدار بسیار زیادی عرق کند، انتخاب خوبی نیست. این انتخاب شماست که می‌خواهید با کفش تابستانی جوراب به پا داشته باشید و یا خیر اما به این موضوع توجه کنید که رویه‌ی کفش باید در همان قسمت‌های محدود نیز به پا اجازه‌ی تنفس بدهد.

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 11 =