آرایش لباس خانم شیک مسن
آرایش لباس خانم شیک مسن
اکتبر 29, 2019
معرفی طراحان موفق لباس
طراحان موفق لباس ایرانی
نوامبر 15, 2019
Show all

آپفل ” APFEL IRIS “زنی موفق در مد و لباس از تجربیاتش می گوید

ایریس اپفل

اپفل از تجربیاتش میگوید

اریس آپفل ” APFEL IRIS “معرفی زنی موفق در تاریخچه مد و لباس از تجربیاتش می گوید . تجربه ای که برای طراحان و خیاطان و تمام صاحبان کسب و کار قابل توجه است . او هنر زندگی کردن را آموخت . ما هم بیاموزیم .

آپفل زنی موفق با تجربه از یک قرن در صنعت مد

یریس آپفل: زنی 96 ساله که احتمالاً از شما خونسردتر است او زنی تاثیر گذار در صنعت مد و لباس است و مشاهیر معاصر در این حوزه می باشد.

آیریس آپفل تنها فرزند بود ، بنابراین والدین او اغلب او را به رویدادهای خانوادگی می کشاندند . برای سرگرمی آپلل ، مادربزرگش به او اجازه می داد، تا با ضایعات پارچه ای که برای خیریه لباس تهیه می کردند بازی کند.

آپفل می گوید: آنچه را که دیدم باعث شد تا چشمانم به وجود بیاید: یک دسته غول پیکر از بقایای پارچه های کوچک در انواع رنگها و الگوهای گوناگون و این خاطره ای تاثیر گذار در سبک او شد.

امروز ، آپفل به خاطر سبک التقاطی اش مشهور است. او لایه هایی از رنگ های روشن و شیشه های بزرگ ، جواهرات بزرگ را به همراه یکدیگر به نمایش می گذارد . در موسسه لباس در موزه هنر متروپولیتن که از 13 سپتامبر 2005 تا 22 ژانویه 2006 اجرا شد

او پیش از تبدیل شدن به “ستاره دریایی سالمندان” – نامی که اپل در توصیف آنچه در نمایشگاه به خود اختصاص داد به او اختصاص دادده شد .او کار خود را با بازی های کودکانه آغاز کرد که در جوانی و در سال 1950 به همراه همسر ففیدش یک شرکت تولید پارچه منجر شد.

زن و شوهر دوتایی تا سال 1992 صاحب بافندگان دنیای اولد بودند . در آن زمان برای اداره کاخ سفید کار کردند ، از هری ترومن گرفته تا بیل کلینتون. آپفل در زمان کار در کاخ سفید ، لقب “بانوی پارچه” یا “بانوی پارچه ما” را به دست آورد.

آپفل طراح مد apfel-iris-in-fashion
کتاب ایریس آپفل نماد تصادفی

گرچه سالها ساخت پارچه های وی گذشته است ، اما حرفه مد آپل در سالهای اخیر بیشتر شده است.

آپفل در کتاب خود می گوید: “اولین کار بزرگ من در زمینه زیبایی و مد هنگامی که من در سن نود سالگی در سال 2011 محدودیت های برند مک را توسعه دادم.

او می گوید: “من قدیمی ترین تجربه ای هستم ،که تا به حال یک کمپین بزرگ آرایشی را برپا کرده است”

من هرگز به سن خود فکر نمی کنم. شاید بلیط بردم این باشد که من هرگز در مورد آن فکر نمی کنم . این یک فکر گذرا است. این فقط یک عدد است .من فهمیدم که کار برای من بسیار سالم است. من کارهایی را که دوست دارم انجام می دهم . قلب و روحم را در آن قرار می دهم.

“شما در پیری شروع به از هم پاشیدن می کنید ، اما فقط باید خود را جمع کنید و خود را به هم بچسبانید. ممکن است دوست نداشته باشید که پیرتر شوید . اما گزینه جایگزین چیست؟ شما اینجا هستید. آنرا در آغوش بگیرید. من می گویم تجربیات خود را به کار بگیرید تا چیزی را به افراد دیگر بازگردانید.

شریکی را انتخاب کنید که موفقیت های شما را جشن می گیرد

آپفل در مورد کارل آپفل همسرش که در سال 2015 در 100 سالگی درگذشت . می نویسد: “هرکسی که او لمس کرده است می داند که او واقعاً مرد مهربانی بوده است.” طنز و سخاوت او افسانه ای بود.

تقریباً همه کارها را با هم انجام دادیم. تشویق و حمایت بی وقفه او کتاب زندگی من را ممکن ساخت. او مرا به سمت کانون توجه قرار داد و سپس به موفقیت من مبدل شد. او خیلی بیشتر از من از ضربه ای که دریافت کردم ضربه می دید. دلم برای او تنگ شده است.” خوب بخواب ، شاهزاده شیرین من” .

وقتی چیزی شما را هیجان زده می کند ، به دنبال آن بروید

.”من هرگز انتظار نداشتم كه مردم نام من را بشناسند و چهره من را بشناسند. من هرگز انتظار نداشتم که به عنوان نماد مد شناخته شوم. من هرگز انتظار نداشتم که موزه ها لباس و لوازم جانبی من را به نمایش بگذارند. من هرگز انتظار نداشتم که در دهه نود و یک زن تحت پوشش باشم یا چهره یک شرکت آرایشی و بهداشتی باشم.”

“من فقط چیزهایی را در خود احساس می کنم ، آنها را انجام می دهم. اگر چیزی جالب و جالب به نظر برسد من آن را انجام می دهم . بعداً نگران این موضوع هستم. انجام کارهای جدید انرژی و قدرت زیادی می گیرد. مهارتی را یاد بگیرد ، ترس ها را کنار بگذارید. بیشتر مردم ترجیح می دهند فقط جریان را طی کنند. خیلی راحت تر است اما خیلی جالب نیست.

برای جوان ماندن ، باید جوان فکر کنید

بلند شوید و فراتر از درد حرکت کنید. اگر می خواهید جوان بمانید ، باید جوان فکر کنید. داشتن احساس تعجب ، حس شوخ طبعی و حس کنجکاوی – اینها تونیک من است.

” آنها به شما جوان ، کودکانه ، باز برای افراد جدید و چیزهای دیگر ، آماده برای یک ماجراجویی دیگر هستند. من هرگز نمی خواهم یک آدم باهوش قدیمی باشم. من رکورد خود خوانده بودن را به عنوان قدیمی ترین نوجوان زندگی جهان در نظر گرفته ام و قصد دارم آن را حفظ کنم.”

بیش از هر کس دیگری به نظر خود اهمیت دهید

زمان لباس پوشیدن ممکن است برای بعضی از افراد که احساس نیاز به برچسب زدن داشته باشند.” متفاوت “یا” غیر عادی “، اما این هیچ نگرانی ندارد . من لباس نمی پوشم که آنها خیره شوند؛ من برای خودم لباس می پوشم. وقتی مانند همه لباس نمی پوشید ، لازم نیست مثل همه فکر کنید.

اما خودتان را نیز جدا نکنید

آپفل می گوید: “این بخش مهم است: من می دانم که من جزیره نیستم . بلکه جزء اصلی ترین ها هستم . من در آن جا می گیرم اما در راهم ، در واقع هرگز در جبهه ها از اصلاح طلبان نبوده ام ، و در نود و چند سال هنوز به من آسیب نرسیده است ، بنابراین فکر می کنم من کاری درست انجام داده ام . اما اگر سعی نکنید بخشی از چیزها باشید ، آن را فراموش کنید.

این زمانی است که اصالت شما علیه شما کار می کند. در ابتدا متناسب شوید و سپس از مرحله خارج شوید. بین درک به عنوان اصلی و پذیرفته شدن ، حتی دوست داشتن برای آن . اینکه به عنوان متفاوت درک شده ویا نسبت به آن احساس ناراحتی می شود ، تفاوت وجود دارد. شما می توانید کیک خود را داشته باشید و آنرا میل کنید. “

پول موفقیت کسب نمی کند

“اگر خوشحال هستید ، عشق پیدا کرده اید ، توسط افراد خوب محاصره شده اید ، کاری را که دوست دارید انجام دهید و به دیگران پس می دهید ، این موفقیت است. فروش روح شما برای یک جفت ارز ارزش واقعی شما را پرداخت نمی کند . به هر حال به من نیست.

آپفل میگوید: ” سبک ربطی به هزینه کردن ندارد

“سبک مربوط به پوشیدن لباس های گران نیست. شما می توانید پول داشته باشید و به هیچ وجه سبکی در پوشش نداشته باشید. شما می توانید آخرین مد ل لباس را بپوشید ، کفش های 10 هزار دلاری لباس بپوشید و مانند یک کریسمس رنگارنگ به نظر برسید. “این چیزی نیست که شما می پوشید ، بلکه نحوه پوشیدن آن است.”

من از پوشیدن النگوهایی که سه دلار برای من هزینه دارد خوشحالم و پوشیدن قطعات با ارزش را دوست دارم – و دوست دارم زیاد و کم مخلوط شوند . وسایل را در کنار هم قرار دهم تا لباس من را تحریک کند. وقتی سعی می کنید سبکی داشته باشید ، ناراحت به نظر می رسید. مانند زمانی که لباس پوشیده اید ،قبل از ورود به اتاقی است در یک میهمانی .

تلاش های جدید را با یک قدم کوچک شروع کنید.

آپفل می گوید: “شما اگر امتحان نکنید ، شکست می خورید.”

“من هرگز فکر نمی کردم که به دلیل اینکه زن هستم ، نمی توانم کاری انجام دهم. من می خواستم یک تجارت پارچه را شروع کنم ، بنابراین فقط فهمیدم چگونه این کار را انجام دهم. اگر من و بیش از حد به فکر باز کردن بافندگی با سبک قدیم فکر می کردم، احتمالاً خوابم را دنبال نمی کردم.

گاهی اوقات شما فقط باید اقدام کنید ، حتی اگر این یک قدم کوچک باشد. در نود و چند سال پیاده روی سیاره زمین ، من این فلسفه را برای زندگی و لباس پوشیدن به کار گرفته ام و هیچ وقت من را اشتباه نکشیده است.

 Iris Apfel in grey  آپفل در لباس خاکستری

وا نمود نکنید که جوانتر از خود هستید

هیچ مشکلی با چین و چروک وجود ندارد. وقتی بزرگتر هستید ، سعی کنید جوان تر به نظر برسید احمقانه است ، به کسی فریب نمی دهید. وقتی هفتاد و پنج سال دارید و چهره خود را جوانتر می کنید ، هیچ کس نمی خواهد فکر کند سی ساله است. “

منبع سایت MAKE IT .

آیا هرگز فکر می کردید معماران هم به دنبال طراحی جواهرات باشند : ” معمار و طراح جواهر “

استایلر
استایلر
طراحی لباس و گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − چهار =